captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką gamins „Teatro fabrikas“ Kaune?

„Yra Kaune pas mus didelė problema, kurios nėra Vilniuje. Ten laisvai samdomi menininkai turi geras galimybes kurti spektaklius. Pas mus to nėra, – sako šiuolaikinio šokio šokėjas Marius Pinigis, vienas iš naujos kultūrinės erdvės Kaune – „Teatro fabriko“ – iniciatorių.  
R. Tenio nuotr.
R. Tenio nuotr.

„Nuotraukose stengiuosi išryškinti asmeninius veiksmus ir impulsus, kurie nėra susiję su fotografija kaip menu. Pavyzdžiui, klausimai apie vietinę tapatybę  ir tai, kaip kasdieniai, nereikšmingi dalykai tampa prasmingi vien dėl to, kad ilgą laiką būna matomi, egzistuoja greta“, – svarsto vienas žymiausių viduriniosios kartos Izraelio fotografų Šaronas Jari (Sharon Ya‘ari).

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ – įspūdžiai iš Seulo, apie Ostapą Benderį ir ko lankydamasi tolimoje Pietų Korėjoje nepamatė socialinių m. dr. Irena Alperytė.

Kaune ketinama steigti naują kultūrinę erdvę „Teatro fabriką“. „Yra Kaune pas mus didelė problema, kurios nėra Vilniuje. Ten laisvai samdomi menininkai turi geras galimybes kurti spektaklius. Pas mus to nėra, – sako šiuolaikinio šokio šokėjas Marius Pinigis. – Kaune labai dažnai atsitinka taip, kad čia teatrai įsileidžia rodyti spektaklius, bet nėra, kur repetuoti, tad su visais aktoriais turiu važiuoti į kitus miestus. Tai – paradoksas.“ Kodėl iki šiol Kaune nėra erdvės jaunųjų menininkų eksperimentams? Ir ar „Teatro fabrikas“ paskatins kultūrinį Kauno gyvenimą? Apie tai – pokalbyje su Nacionalinio Kauno dramos teatro generaliniu direktoriumi Egidijumi Stanciku ir šiuolaikinio šokio šokėju Mariumi Pinigiu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ liepos 26 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...