captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje" – fotomenininkas Gintautas Trimakas

„Niekada nelaukiau pripažinimo. Mano galva, kūrėjas turėtų pamiršti save, kadangi jau pats kūrybos procesas jį daug kuo apdovanoja. O menas nėra sportas, todėl nelenktyniauju, ieškau savojo kelio, savo kalbos, priimu sprendimus ir savaip reflektuoju gyvenimą. O galimybių tam yra labai daug, ir mes labai mažai jų išnaudojame“, – sako fotomenininkas Gintautas Trimakas.
Fotomenininkas Gintautas Trimakas.
Fotomenininkas Gintautas Trimakas.

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis 20-asis tarptautinis Thomo Manno festivalis, kurio tema – „Žmogaus orumas“. Apie svarbiausius festivalio akcentus – tiesiogiai iš Nidos telefonu pasakos muzikologė Jūratė Katinaitė.

Pasaulio kultūros apžvalgoje prisiminsime 100-metį švenčiantį „Dados“ judėjimą ir aiškinsimės, kodėl Indijoje kyla hiphopo kultūra.

Tęsiame kelionę po Lietuvos kultūros sostinę Telšius. „Bibliotekininkas šiandien turi būti ir kraštotyrininkas, ir auklėtojas, ir socialinis darbuotojas. Moderni biblioteka tai ne tik knygų saugykla, tai – kultūros centras“, – sako Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė.

Kultūros komentare – įspūdžiai iš Seulo, apie Ostapą Benderį ir ko lankydamasi tolimoje Pietų Korėjoje nepamatė socialinių m. dr. Irena Alperytė.

„Stengiamės nebūti preciziški ir griežti, kaip tik norime, kad čia ateitų kuo daugiau ir įvairesnių žmonių. Kituose knygynuose yra visokių draudimų, taisyklių – to negalima, ano. O mes laukiame visų lankytojų ir siekiame, kad pasijustų kaip namie“, – bukinistas Jonas kviečia į knygyną „Mint Vinetu“, kurį keliautojų interneto portalas thecultureist.com pripažino vienu geriausių skaitytų knygų knygynų Europoje.

„Užaugau, subrendau vadinamos Lietuvos fotografijos mokyklos kontekste, tačiau bėgant laikui kilo klausimai, į kuriuos tik pats galėjau atsakyti. Taigi rinkausi sau artimą raiškos būdą, kurio nepriešinu tradicijai, jis tiesiog kitoks“, – sako vienas įdomiausių konceptualios fotografijos kūrėjų Gintautas Trimakas, su kuriuo sėsim ir pakalbėsim paskutinįjį laidos pusvalandį.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 23 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 24 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...