captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Literatūrai ir menui“ – 70

„Pergyventas ne tik sovietinis režimas (...), pereinamojo laikotarpio „vario triūbos“ ir pagirios po jų, bet ir skirtingos techninės savaitraščio gamybos epochos, skirtingi dizainai, pagaliau keitėsi jį leidę žmonės. Mane ši ilga istorija įpareigojo ir truputį slėgė. (...) kai savo žygio į laisvę vienyti ir po 70 tūkstančių egzempliorių pirkdavę kas savaitę, pasukome į mums atsivėrusias naujas veiklos sritis, pamiršome ne tik „Literatūrą ir meną“, bet ir išsivaikščiojusių tos pačios redakcijos žmonių įsteigtus kitus savaitraščius. Tai buvo pirmasis ir didžiausias kultūros spaudos kovos dėl visuomenės dėmesio pralaimėjimas“, – tvirtina Kornelijus Platelis, savaitraščiui „Literatūra ir menas“ vadovavęs 2001–2014 metais.

„Lietuvos Karybos dienos Žemaitijos sostinėje pristatymas ir Durbės mūšio paminklo atidengimas“bene ryškiausias ir masiškiausias istorinis Telšių – Lietuvos kultūros sostinės 2016 renginys. Paminklas, kurį sukūrė skulptorius iš Gargždų Algirdas Bosas ir kalvis iš Mažeikių Virginijus Mikuckis, yra skirtas svarbiausiam Žemaitijos, XIII–XIV a. Lietuvos ir Rytų Pabaltijo istorijos įvykiui – 1260 m. liepos 13 d. įvykusiam Durbės mūšiui – atminti. Paminklo pjedestalą puošia metalinis 1260 metų Europos žemėlapis, sukurtas telšiškio dailininko prof.Romualdo Inčirausko“, – sako idėjos autorius architektas prof. Algirdas Žebrauskas, „Telšių – Lietuvos kultūros sostinė 2016“ Vizualiųjų menų ambasadorius.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Dvarų portretai yra paties įvairiausio lygio, nes įvairiausio lygio ir interesų buvo ir patys dvarininkai. Dvarų kultūros istorijoje giminių portretų ištisos galerijos galėjo tęstis net kelias kartas“, – pasakoja Vilniaus paveikslų galerijoje veikiančios parodos „Portretai dvarų kolekcijose“ kuratorė Dalia Tarandaitė.

„Pergyventas ne tik sovietinis režimas (...), pereinamojo laikotarpio „vario triūbos“ ir pagirios po jų, bet ir skirtingos techninės savaitraščio gamybos epochos, skirtingi dizainai, pagaliau keitėsi jį leidę žmonės. Mane ši ilga istorija įpareigojo ir truputį slėgė. (...) kai savo žygio į laisvę vienyti ir po 70 tūkstančių egzempliorių pirkdavę kas savaitę, pasukome į mums atsivėrusias naujas veiklos sritis, pamiršome ne tik „Literatūrą ir meną“, bet ir išsivaikščiojusių tos pačios redakcijos žmonių įsteigtus kitus savaitraščius. Tai buvo pirmasis ir didžiausias kultūros spaudos kovos dėl visuomenės dėmesio pralaimėjimas“, – tvirtina Kornelijus Platelis, savaitraščiui „Literatūra ir menas“ vadovavęs 2001–2014 metais. Apie septynių dešimtmečių kelią, tikslus bei iššūkius pokalbis studijoje su trim leidinio redaktoriais Gintaru Bleizgiu, Kornelijumi Plateliu ir Gyčiu Norvilu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ liepos 22 dieną, penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per  LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...