captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kultūros atašė Rita Valiukonytė

„Vėlgi tas menininkų siūlymas (jeigu tai taip pavadinsime) yra labai delikatus reikalas. Nes nė vienas, kuris sudaro savo meninę programą, nenorėtų, kad jam kažkas nurodinėtų ar sakytų, ką reikia daryti. Tad reikia pasakyti ir pasiūlyti taip, kad šis nejučia susidomėtų“, – apie savo veiklą pasakoja buvusi kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Rita Valiukonytė.  
Kultūros atašė Rita Valiukonytė.
Kultūros atašė Rita Valiukonytė.

„Mažieji Lietuvos miesteliai šiuo metu yra praradę savo identitetą, nes jei pažvelgtume į istorinius kontekstus, mažieji miesteliai veikdavo kaip tam tikros ekosistemos – išsilaikydavo iš savo turimų resursų. Šiuo metu tokia struktūra yra sunykusi, tad norisi į miestelius sugrįžti, juos pamatyti, patyrinėti ir per tokias kultūrines praktikas bei socialinį įsitraukimą padėti miesteliams surasti jų naująją kryptį“, – sako penkiuose mažuosiuose Lietuvos miesteliuose vyksiančio kultūrinio edukacinio projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės: KVADRATU“ kuratorius menotyrininkas Justinas Kalinauskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie tai, kodėl kreipiame daugiau dėmesio į fotografiją negu į patį fotografuojamą objektą, į tikrovės atvaizdą, o ne pačią tikrovę; apie tualetus, mobiliuosius ir stacionarius, kaip moderniojo meno objektus.

„Vėlgi tas menininkų siūlymas (jeigu tai taip pavadinsime) yra labai delikatus reikalas. Nes nė vienas, kuris sudaro savo meninę programą, nenorėtų, kad jam kažkas nurodinėtų ar sakytų, ką reikia daryti. Tad reikia pasakyti ir pasiūlyti taip, kad šis nejučia susidomėtų. O kartais, sakyčiau, geriau susitikus kokios labai svarbios institucijos atstovą gal net iš viso nekalbėti nei apie menininkus, nei kokį pristatymą, nes galbūt užmegsi bičiulystę ir tik vėliau visa tai pavirs kokiu projektu“, – apie savo veiklą pasakoja buvusi kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Rita Valiukonytė, netrukus pradėsianti kultūros atašė darbą Vokietijoje. Pokalbis apie lengviausiai „eksportuojamas“ Lietuvos kultūros sritis, kultūros atašė darbą ir nepaliaujamą domėjimąsi kultūra.

Ved. Austėja Kuskienė.                  

„Ryto allegro“ liepos 21 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...