captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: rašytojas Gasparas Aleksa

„Mano supratimu, rašytojo pajautos ir fantazijos turi būti grįstos realia patirtimi“, – teigia rašytojas Gasparas Aleksa, išleidęs penktąjį romaną „Šventojo Akiplėšos medžioklė“.
Rašytojas Gasparas Aleksa.
Rašytojas Gasparas Aleksa.

Nidoje įpusėjo jubiliejinis Thomo Manno festivalis. Kaip žodžio programos susitikimuose, akademinės muzikos koncertuose, dailės parodose ir kino seansuose  atskleidžiama ir aktualizuojama pagrindinė tema – žmogaus orumas. Tiesiogiai iš Nidos muzikologė Jūratė Katinaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Bendrinėje lietuvių kalboje monoftongų (ilgųjų balsių) priegaidžių požymių nustatyti nepavyko. Pastebėjau, kad ilgieji balsiai patiria, moksliškai sakant, kiekybinę redukciją, jie trumpėja. Matyt tai susiję su bendru kalbos tempo kitimu, juk kalbame greičiau, veikia ir kalbos ekonomijos dėsnis“, – pastebi Vilniaus universiteto Skaitmeninės filologijos centro projekto ekspertas, rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovas Evaldas Švageris, apsigynęs daktaro disertaciją „Lietuvių ir latvių tarmių monoftongų priegaidžių akustiniai požymiai: lyginamoji analizė“.

„Mano supratimu, rašytojo pajautos ir fantazijos turi būti grįstos realia patirtimi“, – teigia rašytojas Gasparas Aleksa, išleidęs penktąjį romaną „Šventojo Akiplėšos medžioklė“, kūrinį apie garsų kunigą, sovietmečio disidentą Juozą Zdebskį. Apie romano atsiradimo paskatas, tikrus ir išgalvotus herojus, rašymo tikslus, faktų ir išmonės dermę pokalbis su autoriumi.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 20 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...