captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie didžiausią Europoje archiktektūros studentų suvažiavimą EASA2016

„Esu dzūkas, tad į Nidą nuvažiuoju kaip į kokią Ispaniją – man tai yra kitas, visiškai ne savas, turistinis kraštas. Nidą visada įsivaizdavau kaip idilišką, tobulą vietovę. Kai nusprendėme ten organizuoti dirbtuves ir pradėjome bendrauti su vietos bendruomene, supratau, kad Nidos idilė tėra išorinis įvaizdis“, – sako Justinas Jakštonis, didžiausio Europoje architektūros studentų suvažiavimo EASA2016 organizatorius.
Didžiausio Europoje architektūros studentų suvažiavimo EASA2016 organizatorius Justinas Jakštonis. Vytenio Budrio nuotr.
Didžiausio Europoje architektūros studentų suvažiavimo EASA2016 organizatorius Justinas Jakštonis. Vytenio Budrio nuotr.

Daugiau nei keturis dešimtmečius kiekvieną liepą Klaipėdoje vyksta tarptautiniai akvarelės plenerai, nuo 2015 m. pavadinti jų ilgalaikės organizatorės Renatės Lūšės vardu. Šiais metais liepos 18–31 dienomis vykstančio plenero pagrindinis akcentas – rašytojos Ievos Simonaitytės, kurios 120-ies metų jubiliejus bus minimas kitąmet, įamžinimas akvarelėje. Apie plenero programą papasakos Regina Taurinskienė. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ar atkreipėte dėmesį, kad informacinius ar tiriamuosius žiniasklaidos pranešimus vis dažniau iliustruoja ne konkrečių aprašomų įvykių fotografijos, bet iš internetinių vaizdų išteklių nupirkta standartinė nuotrauka?“ – komentare apie globalius vaizdų katalogus pastebi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Esu dzūkas, tad į Nidą nuvažiuoju kaip į kokią Ispaniją – man tai yra kitas, visiškai ne savas, turistinis kraštas. Nidą visada įsivaizdavau kaip idilišką, tobulą vietovę. Kai nusprendėme ten organizuoti dirbtuves ir pradėjome bendrauti su vietos bendruomene, supratau, kad Nidos idilė tėra išorinis įvaizdis. Dabar man daug įdomiau matyti, kad tas miestelis nėra tobulas, kad jame yra daug nenuspręstų dalykų visuose lygmenyse. Pradedant architektūra, konkrečiais objektais ir planavimo dalykais, baigiant Nidos gamta, kuri taip pat nuolatos keičiasi“, – sako Justinas Jakštonis, didžiausio Europoje architektūros studentų suvažiavimo EASA2016 organizatorius. Pokalbis su J. Jakštoniu ir Morta Pilkaite apie kūrybines architektūros dirbtuves „Not yet decided“ Nidoje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ liepos 19 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...