captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: kaip gamtą saugo patys saugotojai?

Daugybė žmonių įkvėpimo ir žinių apie aplinkos apsaugą semiasi keliaudami po Lietuvos saugomas teritorijas. O kaip jų darbuotojams sekasi vadovautis savo patarimais – taupyti energiją, vengti atliekų ir kitais būdais mažinti neigiamą savo pačių veiklos poveikį aplinkai?
Ženklas Nemuno deltos regioniniame parke. V. Pilibaitytės nuotr.
Ženklas Nemuno deltos regioniniame parke. V. Pilibaitytės nuotr.

„Mums tai taip natūralu, kaip atsikėlus valytis dantis“, – tikina Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė, bet pripažįsta, kad sistemingai parkų direkcijos to nedaro. Jungtinių Amerikos valstijų nacionaliniai parkai savo veikloje taiko aplinkosaugos vadybos sistemos įrankius – ne tik stebi savo veiklos poveikį aplinkai, bet ir išskiria prioritetus ir nusistato konkrečius tikslus, kaip jį mažinti.

„Matuoti [savo daromo poveikio] nematuojame, tačiau jį suvokiame“, – į panašų klausimą atsako Pajūrio regioninio parko vyr. ekologas Erlandas Paplauskis. Tuo metu vadybos žinovai teigia, kad to, ko nematuoji, negali patobulinti.

Pokalbiai apie tai laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, liepos 18 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...