captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – pasaulinio garso trupės „Sasha Waltz & Guests“ šokėjas Virgis Puodžiūnas

„Mano pasirinkimui įtakos turėjo sistema, kurioje augome uždaryti, kur buvai mokomas nesakyti, ką galvoji, nerodyti jausmų. Kažkur pasąmonėje šokis, judesys man pasirodė kaip galimybė tas grandines atlaisvinti“, – sako visame pasaulyje puikiai žinomos šokio trupės „Sasha Waltz & Guests“ narys Virgis Puodžiūnas.
Virgis Puodžiūnas spektaklyje „Körperˇ. Sebastian Bolesch nuotr.
Virgis Puodžiūnas spektaklyje „Körperˇ. Sebastian Bolesch nuotr.

„Paklausę muzikantų, ką reikėtų nuveikti Estijoje šimtmečio proga, išgirdome, kad koncertų ir taip vyksta pakankamai, verčiau investuoti į vaikus ir jų muzikinį lavinimą“, – apie tai, kaip kilo projekto „Muzikos instrumentas kiekvienam vaikui“ idėja, pasakoja programos „Estijai – 100 metų“ vadovė Maarja-Liisa Soe.

„Mano, kaip spaudos fotografo, darbo laikas sutapo su laisvės atgavimu. Todėl darau išvadą, tai, ką mes turime – laisvė – vienintelis žmogui reikalingas dalykas“, – sako menininkas Laimutis Brundza, surengęs tapybos parodą. 

Tęsiame kelionę po Lietuvos kultūros sostinę – Telšius. „Kai tarpukariu poetas, muziejininkas Pranas Genys sumanė statyti muziejų, nemažai telšiškių skeptiškai kalbėjo, kad yra daug svarbesnių dalykų. Bet jo pragmatiškumas lėmė, kad šiandien muziejus turi turtingą kolekciją“, – Žemaičių muziejaus „Alka“ istoriją pasakoja direktorė Elvyra Spudytė. 

„Ar atkreipėte dėmesį, kad informacinius ar tiriamuosius žiniasklaidos pranešimus vis dažniau iliustruoja ne konkrečių aprašomų įvykių fotografijos, bet iš internetinių vaizdų išteklių nupirkta standartine nuotrauka?“ – komentare apie globalius vaizdų katalogus pastebi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis. 

Kokius kultūros objektus UNESCO paskelbė esančius pavojuje ir kokiam meno projektui vieno Jorkšyro miesto gatves užplūdo nuogi mėlyni žmonės. Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus užsienio kultūros apžvalgoje.

„Visi trupėje esame labai skirtingi, iš skirtingų šalių, kultūrų, o S. Waltz tuos skirtumus paverčia mūsų stiprybe, iš jų nulipdo kažką vientiso“, –  apie darbą šokio trupėje „Sasha Waltz & Guests“ sako jos narys V. Puodžiūnas, kuris papasakos apie savo kelią į svarbiausias pasaulio scenas.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 16 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 17 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...