captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Šiemet minimos 120-osios rašytojo, poeto, dramaturgo, profesoriaus Balio Sruogos (1896-1947) gimimo metinės. 1943 m. rašytojas buvo išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą, netoli Gdansko. „Esu įkaitas už savo tautą”, – laiške žmonai rašė B. Sruoga.
Rašytojas<br> poetas<br> dramaturgas<br> profesorius Balys Sruoga.
Rašytojas
poetas
dramaturgas
profesorius Balys Sruoga.

„Filmukai transliuoja vienareikšmišką tendenciją, kalbant apie moters vaidmenį: herojės pusnuogės, gražiai atrodančios, judančios tik labai seksualiomis pozomis“, – pasakoja menininkė Dileta Deikė, pristatanti parodą „Kobieta i žycie“ („Moteris ir gyvenimas“).

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tik gyvai perskaityta klasika dar yra klasiška“, – pastebi literatūros kritikė Elžbieta Banytė, apžvelgdama tris knygas: Hermano Melville‘io romano „Mobis Dikas, arba Banginis“ ir  Davido Herberto Lawrence‘o „Ledi Čaterli meilužis“ pakartotinius leidimus bei Terry Pratchetto, Neilo Gaimano fantastikos žanro kūrinį „Gera lemiantys ženklai“. 

Šiemet minimos 120-osios rašytojo, poeto, dramaturgo, profesoriaus Balio Sruogos (1896-1947) gimimo metinės. 1943 m. rašytojas buvo išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą, netoli Gdansko. „Esu įkaitas už savo tautą”, – laiške žmonai rašė B. Sruoga. Įspūdžiai koncentracijos stovykloje įkvėpė parašyti smarkiai nuo ankstesnių kūrinių besiskiriančią, groteskišką atsiminimų knygą „Dievų miškas”. Apie Balio Sruogos gyvenimą ir kūrybą – pirmadienio viktorinoje kalbėsimės su Balio ir Vandos Sruogų namų-muziejaus vedėja Birute Glaznerienė.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ liepos 18 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...