captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“. Pasaulinė klausymosi diena: „Atraskite garsus. Nepraraskite garsų“

„Įsitraukiant į Pasaulinės klausymosi dienos renginius, norima Lietuvą įrašyti į pasaulio garso aplinkos tyrėjų bendruomenės žemėlapį, taip pat miestiečiams iškelti ypač šiandien aktualius garso ekologijos ir poveikio klausimus. Ar dažnai susimąstome, kokie garsai mus supa, kokius juos norėtume girdėti, ar didelė triukšmo tarša nesunaikina autentiško miesto skambesio, ar pakanka tylos teritorijų Vilniuje ir kur jų rasti“, – šiuos klausimus kelia prof. dr. Antanas Kučinskas, pirmą kartą Lietuvoje minimos Pasaulinės klausymosi dienos koordinatorius.

Mažosios Lietuvos kultūros puoselėtojai priešinasi Šilutės rajono valdžios sprendimui panaikinti prieš tris dešimtmečius įkurto žymaus vokiečių rašytojo Hermanno Sudermanno memorialinį muziejų buvusiame Macikų dvare. „Šio muziejaus ekspozicija liudija žymaus vokiečių rašytojo Hermanno Sudermanno, gimusio Macikuose 1857 metų rudenį, gyvenimą ir kūrybą, ją įamžina, saugo ir viso krašto vaizdinį ir jo pasikeitimus, likimą, pasitarnauja krašto naujakurių, jų palikuonių ir atvykstančių savišvietai, literatūros ir istorijos pažinimui“, – aiškina lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ valdybos pirmininkas Edmundas Paplauskas.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Nors Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyventa epocha vis tolsta į praeitį, Lietuvos muzikų rėmimo fondas kartu su Druskininkų savivaldybe siekia atrasti nūdieniškų sąlyčio taškų, kurie visiems druskininkiečiams ir svečiams atvertų šio didžiojo druskininkiečio kūrybinio gyvenimo prasmę“, – apie XIV tarptautinį menų festivalį „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ pasakoja fondo direktorė Liucija Stulgienė.

„Įsitraukiant į Pasaulinės klausymosi dienos renginius, norima Lietuvą įrašyti į pasaulio garso aplinkos tyrėjų bendruomenės žemėlapį, taip pat miestiečiams iškelti ypač šiandien aktualius garso ekologijos ir poveikio klausimus. Ar dažnai susimąstome, kokie garsai mus supa, kokius juos norėtume girdėti, ar didelė triukšmo tarša nesunaikina autentiško miesto skambesio, ar pakanka tylos teritorijų Vilniuje ir kur jų rasti“, – šiuos klausimus kelia prof. dr. Antanas Kučinskas, pirmą kartą Lietuvoje minimos Pasaulinės klausymosi dienos koordinatorius. Pokalbis studijoje su kompozitoriumi, projekto iniciatoriumi A. Kučinsku, garso menininke Agne Matulevičiūte ir kompozitoriumi Mykolu Natalevičiumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ liepos 15 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close