captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dvidešimtasis Thomo Manno festivalis apmąstys žmogaus orumą

„Apmąstymai apie žmogaus laikyseną, apie tai, kas suvokiama kaip žmogiška, apie žmogaus moralinį santykį su pačiu savimi, su visuomene,  apie tai, kas vadinama humaniškumu arba žmogaus orumu – visa tai šių metų festivalio dėmesio centre“, – dvidešimtojo tarptautinio Thomo Manno festivalio temą apibrėžia vienas jo organizatorių istorikas dr. Vasilijus Safronovas.
Tarptautinis Thomo Manno festivalis. Organizatorių nuotr.
Tarptautinis Thomo Manno festivalis. Organizatorių nuotr.

„Didžiosios depresijos metu Jungtinių Valstijų fotografai fiksavo, kaip žmonės palieka kaimus, miestelius ir važiuoja ieškoti geresnio gyvenimo į miestus. Mane tos fotografijos sužavėjo – pasirodė, kad galbūt ne toks pat, bet labai panašus procesas vyksta pas mus“, – sako fotomenininkas Tadas Kazakevičius, kuriantis ilgesingą fotopasakojimą apie nykstantį kaimą „Tai, ko nebebus“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie neeilinę parodą Berlyno paveikslų galerijoje „Ispanijos dailės ir skulptūros Aukso amžius“.

„Apmąstymai apie žmogaus laikyseną, apie tai, kas suvokiama kaip žmogiška, apie žmogaus moralinį santykį su pačiu savimi, su visuomene,  apie tai, kas vadinama humaniškumu arba žmogaus orumu – visa tai šių metų festivalio dėmesio centre“, – dvidešimtojo tarptautinio Thomo Manno festivalio temą apibrėžia vienas jo organizatorių istorikas dr. Vasilijus Safronovas. „Jubiliejinio festivalio proga norisi ne tik susimąstyti, tyrinėti festivalio temą, bet ir pasižvalgyti po susiklosčiusias festivalio tradicijas“, – priduria renginio muzikos programos rengėja dr. Vytautė Markeliūnienė. Kuo išskirtinė trečiųjų festivalio metų iš ciklo „Modernybės palikimas. Šimtas metų po Didžiojo karo“ programa? Jos inspiracijas ir akcentus dėlioja V. Safronovas, V. Markeliūnienė, T. Manno kultūros centro direktorė dr. Lina Motuzienė ir Gėtės instituto Lietuvoje vadovas Detlef Gericke.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 14 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...