captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ar išnaikinsime kiaules smulkiuose ūkiuose?

Pastaruoju metu mažose kiaulių fermose aptinkami nauji afrikinio kiaulių maro židiniai. Žemės ūkio ministerijoje vykusiame pasitarime didžiųjų kiaulių auginimo įmonių atstovai reikalavo išskersti kiaules smulkiuose ūkiuose, nes jie platina ligą, žlugdo tarptautinę prekybą kiaulėmis ir jų produktais. Ką apie tai galvoja patyręs kiaulių augintojas, Radviliškio r. žemės ūkio bendrovės „Gražionių bekonas“ direktorius Edmundas Adomavičius?

Jau senokai kalbama ir mokslo tyrimais įrodyta, jog perteklinis antibiotikų naudojimas neduoda naudos, o kartais net  kenkia tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Baiminamasi, kad neatsakingai juos naudojant gyvulių gydymui bei profilaktikos tikslais galima per produktus pakenkti ir žmonėms. Kas daroma mažinant antibiotikų naudojimą profilaktikai pieno ūkiuose?

Nedidelio ūkio šeimininkas Linas Leščiauskas iš Kelmės rajono Petrališkės kaimo savo ūkį vadina mišriu. Jame dirba 30 ha žemės, laiko 10 karvių ir 15 prieauglio.  Pagrindinės pajamos – už pieną ir parduotus galvijus. Tačiau apie tolesnę ūkio plėtrą ūkininkas negalvoja. Kodėl?

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, liepos 13 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...