captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“

Šiandien polimerų chemija susideda iš efektyvių ir nekenksmingų aplinkai polimerų gamybos ir perdirbimo procesų, naujų sintezės katalizatorių, polimerinių nanokompozitų, bioskaidžių termoplastikų, skystakristalių, fotoaktyvių, laidžių elektrai polimerų.
KTU prof. dr. Algirdas Žemaitaitis.
KTU prof. dr. Algirdas Žemaitaitis.

„Šiandien polimerų chemija susideda iš efektyvių ir nekenksmingų aplinkai polimerų gamybos ir perdirbimo procesų, naujų sintezės katalizatorių, polimerinių nanokompozitų, bioskaidžių termoplastikų maisto produktų pakuotėms, skystakristalių, fotoaktyvių, laidžių elektrai polimerų“,  – sako 2011 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas  habil. dr. Algirdas Žemaitaitis.

Diegiant mokslinius rezultatus pramonėje į taikomuosius tyrimus ir inovacijas pritraukiami jauni tyrėjai, kitų sričių mokslininkai bei inžinieriai. Mokslininką A. Žemaitaitį labiausiai džiugina dalyvių sąmonės ir požiūrių virsmai: kai studentai su jaunatviška energija ir maksimalizmu įsitraukę į mokslinius tyrimus tampa kūrėjais, mokslininkas – teoretikas įgyja praktinių įgūdžių ir naujos patirties, kuri keičia jo kūrybos tikslus ir objektą, o inžinierius ir verslininkas suvokia naujų žinių kuriamą galią. Ar yra kita alternatyva mūsų kelyje į žinių visuomenę?

Prof. Algirdas Žemaitaitis (Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultetas) kartu su prof. habil. dr. Ričardu Makuška (Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto Polimerų chemijos katedros vedėjas) buvo įvertinti Lietuvos mokslo premija  už darbų ciklą „Gamtinės kilmės ir sintetiniai polielektrolitai aukštosioms technologijoms“. 

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, birželio 6 d., 16.03 ir 20.20 val. per Lietuvos radiją.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...