captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Sukako 140 metų, kai gimė Jurgis Šlapelis (1876–1941) – lietuvių kalbos puoselėtojas, tautinio atgimimo veikėjas ir pedagogas. Nors jis buvo diplomuotas gydytojas, visą savo energiją skyrė lietuvių kalbai, kultūrai ir visuomenės reikalams. „Šlapelis apsisprendė ne mediciną, bet literatūrą puoselėti“, – atsiminimuose apie savo vyrą rašė Marija Šlapelienė.
Marija ir Jurgis Šlapeliai. slapeliumuziejus.lt nuotr.
Marija ir Jurgis Šlapeliai. slapeliumuziejus.lt nuotr.

„Kūrėjas kėlė tuos pačius klausimus, kuriuos XX a. pradžioje kėlė fotografijos meno pradininkai: apie vaizdo prasmę, fotografijos meno estetiką ir statusą, fotografo pašaukimą“, – teigia Margarita Matulytė,  Adaukto Marcinkevičiaus (1936–1960) parodos Nacionalinėje dailės galerijoje kuratorė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Į kokius spąstus įvilioja skaitytoją Peter Stjernström „Geriausia knyga pasaulyje“ ir kodėl gražioje ir šviesioje debiutinėje britų rašytojos Sarah Lean knygoje „Šuo vardu Benamis“ šuo yra tik trečiaeilis personažas? Atsakymai – Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos specialistės Eglės Baliutavičiūtės naujų knygų apžvalgoje.

Sukako 140 metų, kai gimė Jurgis Šlapelis (1876–1941) – kalbininkas, tautinio atgimimo veikėjas ir pedagogas. Nors jis buvo diplomuotas gydytojas, visą savo energiją skyrė lietuvių kalbai, kultūrai ir visuomenės reikalams. „Šlapelis apsisprendė ne mediciną, bet literatūrą puoselėti“, – atsiminimuose apie savo vyrą rašė Marija Piaseckaitė-Šlapelienė (1880–1977), pirmoji lietuviškos operos „Birutė“ atlikėja, ilgiausiai veikusio lietuvių knygyno Vilniuje savininkė ir lietuviško žodžio puoselėtoja bei muziejininkės pašaukimą turėjusi istorinės atminties sergėtoja. Apie tautos šviesuolių Jurgio ir Marijos Šlapelių gyvenimo darbus – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Alma Valantinienė

„Ryto allegro“ liepos 11 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close