captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – menininkas Romualdas Inčirauskas

„Liberalus požiūris, kad švietimą, kultūrą reikia paversti verslu, universitetus koncentruoti vienoje vietoje ir kaip fabrike štampuoti bakalaurus ir magistrus – didelė klaida. Galima viską sukoncentruoti Vilniuje, o kitur – tamsi naktis“, –  sako VDA Telšių fakulteto profesorius skulptorius Romualdas Inčirauskas.
Skulptorius Romualdas Inčirauskas. Jolantos Kryževičienės nuotr.
Skulptorius Romualdas Inčirauskas. Jolantos Kryževičienės nuotr.

„Pagrindinė jo gyvenimo idee fixe buvo kūryba. Adauktas buvo ne šeimos žmogus. Nesutikau kito tokio entuziastingo žmogaus, kuris tik norėjo fotografuoti, organizuoti parodas, telkti menininkus. Gaila, kad tai truko tik dvejus metus“, – prisimena tragiško likimo menininko Adaukto Marcinkevičiaus našlė Rymantė Šerkšnytė. 

„Žiniasklaidoje kilusi isterija dėl algų rašytojams man ir buvo pagrindinė paskata teikti paraišką. Neigiamas dėmesys neskaudino, priešingai – jaučiau, kad galiu tapti naujos sistemos pioniere“, – sako estų rašytoja Maarja Kangro, viena iš 10 kūrėjų, kuriems Estijos Kultūros ministerija nuo šių metų pradėjo mokėti atlyginimus. 

Užsienio kultūros apžvalgoje apie tai, kad Paryžiaus Armijos muziejuje atgimsta paskutinis Napoleono Bonaparto žirgas ir kompozitorius Philipas Glassas Drakulą sugrąžino į mistinio herojaus gimtinę.

„Apsidžiaugiau, kai daugiau nei 4 milijonai jaunų britų per kelias dienas pasirašė peticiją dar kartą pasitikrinti, ar reikia skaldyti Europą. Tikiu, kad šis dramatiškas laikotarpis tėra tik skerco begalinėje laiko simfonijoje“, – komentare pastebi Nacionalinės premijos laureatas kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Tęsiame kelionę po Lietuvos kultūros sostinę – Telšius. „Studentai įvairūs, nors gal dabar ateina daugiau praktiškesnių, vis sunkiau išgauti beprotiškų idėjų“, – pastebi VDA Telšių fakulteto docentė, juvelyrė Remigija Vaitkutė. Ką Telšių miestui reiškia aukštojo mokykla?  

Apie gyvenimą ir kūrybą Telšiuose sėsime ir pakalbėsime su VDA Telšių fakulteto profesoriumi, skulptoriumi Romualdu Inčirausku.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 9 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 10 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...