captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvos stiprybė – pozityvus mąstymas

Liepos 6-ąją minima Valstybės, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, diena. Šalyje nestigs įvairiausių renginių, skirtų šiai iškiliai datai. Svarbu šios dienos prasmę pajusti širdimi, sugebėti pasidžiaugti, didžiuotis savo nepriklausoma valstybe ir skirti pastangų gyvenimui joje nors truputį pagerinti. Kokią darnios Lietuvos viziją mato lietuviško dvasinio mokymo DVAJA pradininkas Daugvardas Noreikis?
Lietuviško dvasinio mokymo DVAJA pradininkas Daugvardas Noreikis.
Lietuviško dvasinio mokymo DVAJA pradininkas Daugvardas Noreikis.

Valstybės dieną prisimenamos ir aukos, kurios buvo sudėtos ant Nepriklausomos valstybės kūrimo, jos įtvirtinimo aukuro. Ypač pagarbos nusipelno tie, kurie ir sunkiomis Rusijos okupacijos bei tremties sąlygomis sugebėjo nepalūžti, išsaugojo orumą ir padorumą. Savo pačios dar vaiko, tėvų ir senelių skaudžią patirtį prisimena dabar Varėnos r. Marcinkonyse gyvenanti Zita Gulgytė-Kibirkštienė.

Miesto žmonės kartais mėgsta kategoriškai neigiamai vertinti gyvenimą kaime, mato tik kai kurių televizijų laidose prasigėrusius, neadekvačiai besielgiančius „herojus“. Tai labai piktina tuos darbščius, tvarkingus kaimo žmones, žemdirbius, kurie ne tik sau susikūrė gražų, turiningą gyvenimą, bet ir mėgina padėti keistis kitiems. Vienas iš tų, kuris be nereikalingų emocijų, išankstinių nuostatų stebi gyvenimą kaime ir betarpiškai jame dalyvauja yra kaimo kunigas. Toks yra Kelmės rajono Užvenčio klebonas Donatas Klimašauskas.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, liepos 6 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...