captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: rašytojas Eugenijus Ališanka

„Kaip neatpažįstamai pasikeičia daiktai keliaudami iš gyvenimo į tekstą ir atvirkščiai – iš teksto į gyvenimą“, – stebisi rašytojas Eugenijus Ališanka naujausioje esė knygoje „Empedoklio batas“.
Rašytojas Eugenijus Ališanka. A.Ufarto nuotr.
Rašytojas Eugenijus Ališanka. A.Ufarto nuotr.

„Pripažįstu, kad galimybė surengti parodą man suteikta, nes mano prosenelė buvo žymi dailininkė, bet kartu noriu pasakyti: „Palaukite, tai ne jos paroda, tai aš bandau apibrėžti save kaip menininkę“, – sako dailininkės Sofijos Romerienės proanūkė Sophie Romer, kurios pirmoji personalinė skulptūrų paroda  atidaryta Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kaip subrandinti nestandartinius mąstytojus ir kūrėjus sparčiai kintančiame pasaulyje? Kaip atrasti naujas mokslo sferas? Ar tai gali mūsų universitetai? Apie tai kultūros komentare su rubrika „Požiūris“ svarsto Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė Natalija Arlauskaitė.

„Kaip neatpažįstamai pasikeičia daiktai keliaudami iš gyvenimo į tekstą ir atvirkščiai – iš teksto į gyvenimą“, – stebisi rašytojas Eugenijus Ališanka naujausioje esė knygoje „Empedoklio batas“. Knygos personažas – savotiškas dvidešimt pirmo amžiaus Odisėjas, kuriam rūpi ne kelionės tikslas, bet jos iššūkiai, prasmės, tai, kas lieka kelionės paraštėse. Pokalbis studijoje su poetu, vertėju ir eseistu E. Ališanka apie ketvirtojoje esė knygoje persipinančias asmenines autoriaus patirtis su kultūrinėmis, literatūrinėmis įžvalgomis, rašytojo keliones po pasaulį ir gyvenimo kelionę, reiklumą savo tekstams ir santykį su skaitytoju.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 5 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...