captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kasdienybės kultūra“: Žemės dienai paminėti

Žemė gyva: ji mąsto, priima sprendimus, svajoja – drąsiai tvirtina laidos dalyviai, mokslininkai.

„Kad pasaulis egzistuoja, šis faktas jau įrodo, kad aukštesnė logika – kūrybinė, grožio logika – visada pirmauja prieš destruktyvią logiką. Kad viskas gyva, egzistuoja iki šiol – rodo, kad viskas regeneruojasi, gyva, jei būtų kitaip – pasaulis jau būtų seniai sugriuvęs. Žemė nori pasakyti, kad logika yra tiktai vienas iš mūsų informacijos gavimo būdų, yra daug kitų pajutimo būdų ir organų, kurių mes nekultivuojame“, – teigia chemikas Alanas Petrauskas.

„Tyrimai, kurių atlikta dešimtys, rodo, kad pagarbus ryšys su gamta, ne objektinis santykis, bet santykis kaip su gyvu organizmu, gali turėti psichoterapinį, gydantį efektą. Užsienio šalyse, ypač Skandinavijoje, JAV, plinta žalioji reabilitacija, o psichologai, kurie pamatė, kaip teigiamai veikia gamta, įsitraukė į judėjimą už Žemės teises, tarsi Žemė būtų gyvas organizmas, kurį iš tikrųjų reikia ginti“,– sako klinikinė psichologė profesorė Aistė Diržytė.

„Dar daugiau, – tvirtina Gamtos tyrimų centro Geologijos ir geografijos instituto Geofizikos ir radijo ekologijos laboratorijos vyresnysis mokslo darbuotojas Rimantas Petrošius, – Žemė reaguoja į mūsų neteisingus poelgius“.

Ved. Violeta Melnikienė. 

„Kasdienybės kultūra“ – ketvirtadienį, liepos 7 d., 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama liepos 8 d. 00.00 val. ir liepos 9 d. 10.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...