captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie LDK Pacų giminės iškilias asmenybes ir jų darbus

Vieni istoriniai šaltiniai teigia, kad Gozdavos arba dvigubos lelijos herbo Pacų giminė yra atsiradusi iš LDK Trakų vaivadijos žemių. Jos protėvis – Vytauto bajoras Kymantas, turėjęs prie Lydos Rožankos dvarą. Kymanto anūko Paco Daukšaičio antspaudas pritvirtintas prie 1434 m. Gardino unijos akto.
Pacų giminės herbas. wikipedia.org nuotr.
Pacų giminės herbas. wikipedia.org nuotr.

Pacų giminė daugiau kaip 400 metų trylikoje kartų yra davusi LDK daug valstybės pareigūnų, dvasininkų ir net pačių aukščiausių valstybės veikėjų. Visi jie gynė LDK interesus, o ir Jungtinės Abiejų Tautų Respublikos interesų niekada neišdavė. Pacų „aukso amžius“ – tai XVII amžiaus antroji pusė, taip vadinamasis „tvanas“ Jungtinėje Abiejų tautų Respublikoje. Dėl vidinės netvarkos į šalį veržėsi rusai, švedai ir turkai. Tada būtent Pacų diplomatinių ir karinių pastangų dėka LDK suverenumas buvo atkurtas. Apie Pacų giminės iškilias asmenybes pasakoja dailės istorikas Mindaugas Paknys.

Ved. Inga Berulienė.

Radijo laidų ciklą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminės. Paveldo ženklai Lietuvoje“ remia Kultūros paveldo departamentas.

„Gyvoji istorija“ – liepos 8 d., penktadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 8 d. 20.20 val. ir liepos 9 d. 04.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...