captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Manasis aš“: apie terorizmo baimes

Kas yra terorizmas XXI amžiuje? Kaip gyventi su baime, kai visai greta nuolat vykdomos teroristinės atakos? Kokių racionalių, tačiau drauge ir iracionalių terorizmo baimių egzistuoja mūsų visuomenėse?
Tasnime Akunjee<br> DELFI nuotr.
Tasnime Akunjee
DELFI nuotr.

Islamistinio terorizmo grėsmė Lietuvoje, anot advokato Tasnimee Akunjee, lygi nuliui, tačiau šalyje vis tiek egzistuoja išpuolių baimė.

„Iš dalies taikinių teroristinėms atakoms pasirinkimas susiję su istoriniais motyvais – išgyventomis skriaudomis ir nuoskaudomis, patirtomis dėl kolonijinės praeities. Tačiau, kita vertus, konkrečios šalys pasirenkamos ir dėl to, kad jos – didesni taikiniai, o teroristai ieško didelių taikinių, siekia didelių antraščių, ir tada jie patys atrodo didesni, nei iš tikrųjų yra. Lietuva pasaulio mastu yra labai mažas žaidėjas. Jei teroristinė organizacija Lietuvą panaudotų kaip savo taikinį, ta organizacija parodytų, kad pati yra silpna, rinkdamasi tokį silpną taikinį“, – sako Tasnimee Akunjee.

 Apie XXI amžiaus terorizmą ir su juo susijusias baimes – pokalbis su terorizmo ekspertu iš Didžiosios Britanijos Tasnimee Akunjee.

Ved. Agnė Kairiūnaitė.

„Manasis aš“ liepos 3 d., sekmadienį, 10.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama liepos 4 d., pirmadienį, 00.00 val. ir 14.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...