captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Aristokratiškieji šokiai Lietuvoje buvo labai svarbi diplomatinės kultūros ir protokolo dalis, ne tik maloni pramoga, bet ir fizinio lavinimo priemonė. Tai – neatsiejamas kultūrinio gyvenimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje elementas ir europinės dvaro kultūros raiškos mūsų šalyje fenomenas. Apie juos – pirmadienio viktorinoje.
Wilhelm Gause paveikslo fragmentas.
Wilhelm Gause paveikslo fragmentas.

In memoriam Henrikas Algis Čigriejus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Poeto, vertėjo ir literatūros kritiko Mariaus Buroko naujų knygų apžvalgoje du leidiniai – filosofo ir populiaraus TV laidų vedėjo Alain de Botton knyga „Kaip Proustas gali pakeisti jūsų gyvenimą“ ir poeto Benedikto Januševičiaus eilėraščių rinkinys „Žodžiai“.

Aristokratiškieji šokiai Lietuvoje buvo labai svarbi diplomatinės kultūros ir protokolo dalis, ne tik maloni pramoga, bet ir fizinio lavinimo priemonė. Tai – neatsiejamas kultūrinio gyvenimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje elementas ir europinės dvaro kultūros raiškos mūsų šalyje fenomenas. Daugiasluoksniai moterų sijonai, pirštinės, vėduoklės, vyrų nešiojamos špagos, skrybėlės, valstiečių klumpės, medpadžiai – visa tai darė įtaką šokiams, todėl, kartu su apranga, kito ir pats šokis. Apie juos – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ liepos 4 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...