captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ kviečia į Lietuvos kultūros sostinę Telšius!

„Mes gyvename sostinėje. Tik šiemet Žemaitijos sostinės titulą iškeitėme į Lietuvos kultūros sostinės. Turime išskirtinę istoriją, architektūrą, gerų idėjų ir vizijų, kaip visi Europos miestai“, – sako Telšių rajono savivaldybės Kultūros ir meno tarybos narė, verslininkė, floristė Birutė Lekavičiūtė.
Telšiai.
Telšiai.

„Teroristinių atakų tikimybė Lietuvoje, mano manymu, yra lygi nuliui“, – pastebi Lietuvoje viešėjęs terorizmo ekspertas iš Didžiosios Britanijos, advokatas Tasnime Akunjee.

Kultūros užsienio naujienų apžvalgoje – žvilgsnis į Prancūzijos naujojo realizmo menininko Yveso Kleino kūrybos kelią. Krokuvoje prasideda vienas didžiausių Žydų kultūros festivalių šalyje, Italijoje dešimtys tūkstančių lankytojų išbando meninę instaliaciją „Pasivaikščiojimas vandeniu“, taip pat pasakosime apie kūrėją, užpatentavusį savo sukurtą mėlynos spalvos atspalvį. 

„Teatras yra kolektyvinis menas, ir muzika tarnauja bendrai spektaklio koncepcijai. Čia negali  būti Krylovo kvarteto, čia turi būti harmonija“, ˜– sako gražų jubiliejų pasitikęs kompozitorius Faustas Latėnas.

Kaip subrandinti nestandartinius mąstytojus ir kūrėjus sparčiai kintančiame pasaulyje? Kaip atrasti naujas mokslo sferas? Ar tai gali mūsų universitetai? Apie tai kultūros komentare svarsto Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė Natalija Arlauskaitė.

„Kultūros savaitė“ pradeda pasakojimų ciklą iš šių metų Lietuvos kultūros sostinės Telšių.      

„Esam kumštis ir prie darbo, ir prie rezultato. Vaikai patys ruošiasi šventėms, keliaudami po užsienio festivalius irgi visi pasiskirstome darbus. Mokytojas neturi visko nešti vienas, mes esam bendruomenė“, – sako vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ vadovė Rita Macijauskienė.

O tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – apie Telšių miesto kultūrinio gyvenimo ypatumus, iššūkius ir vizijas mintimis dalijasi Telšių rajono savivaldybės Kultūros ir meno tarybos narė, verslininkė, floristė Birutė Lekavičiūtė, Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Linas Ulkštinas ir Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacius. 

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 2 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 3 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...