captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikatos” laidoje – „karštos“ temos: kaip vasarą saugiai laikyti vaistus?

Netinkamoje temperatūroje laikomi vaistai gali tapti netinkami vartoti. Jei rengiamės kelionei, patariama vaisto rekomendaciniame lapelyje rasti informaciją apie laikymo sąlygas ir pagalvoti, kaip turėtume vežtis vaistų vykstant į kelionę.

Kaip rekomenduojama laikyti vaistus, kaip vežtis į kelionę, jei aplinkos temperatūra labai aukšta, laidoje paaiškins Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Inspektavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Diana Leleckaitė.

Atokaitoje stovinčio automobilio salone temperatūra kyla stebėtinai greitai: stovinčiame automobilyje pasireiškia šiltnamio efektas. Pro langus patekę saulės spinduliai jį įkaitina kur kas labiau nei orą. Kai lauke oro temperatūra yra 28°C, stovinčiame automobilyje per 24 minutes ji pasiekia 50°C, o po 40 minučių – beveik 60°C. Netgi jei aplinkos temperatūra yra neaukšta, pavyzdžiui, 21°C, šviečiant saulei automobilio vidus gali įkaisti tiek, kad buvimas jame kels pavojų sveikatai ir gyvybei. Apie tai laidoje papasakos Vilniaus visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Žydra Ikamienė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  liepos 2 d. 11.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 7 d. 15.05 val. ir liepos 8 d. 00.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...