captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Antano Vaičiulaičio premijos laureatas Alvydas Šlepikas

„Manau, pagrindinis akstinas rašyti yra tas pats, dėl kurio užsiimame bet kuria kita veikla, – pasaulis kuriasi, mes stovime vidury šio kūrybos proceso ir patys į jį įsitraukiame, norime tapti jo dalimi. Tai pakankamai svarbi priežastis“, – yra minėjęs rašytojas Alvydas Šlepikas, šiemet tapęs 11-uoju literatūrinės A. Vaičiulaičio premijos laureatu už geriausią 2014–2016 metais mėnraštyje „Metai“ išspausdintą novelę „Violončelė“.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

„Daugiau kaip dvidešimtmetį gyvuojantis „Kristupo vasaros festivalis“ – įtikinamiausias Vilniaus muzikinio gyvenimo ženklas. Čia koncertuoti veržiasi daugybė muzikų iš viso pasaulio, tačiau programoje visuomet didelis dėmesys skiriamas mūsų šalies atlikėjų kūrybinių sumanymų įgyvendinimui. Dar daugiau – festivalis duoda ryškius postūmius talentingiausiam šalies jaunimui“, – teigia festivalio meno vadovas Donatas Katkus.

Kultūros ir meno žurnalo „Kultūros barai“ naujausio numerio apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkienė.

Iškilminga barokine eisena pristatytos auksinių Zigmanto Vazos monetų replikos. „Tai – monarcho galios simbolis, jo reprezentacija, net tam tikra propagandos priemonė“, – apie tokių monetų paskirtį pasakoja istorikas Vladas Liepuonius.

„Žmonės, matyt, rašo dėl skirtingų priežasčių: vieni – kad užsidirbtų, kiti – kad paskleistų savo idėjas, treti – dėl garbės, ketvirti – paprasčiausiai dėl malonumo rašyti. Priežastys pačios įvairiausios, kartais gal net tokios, kokių mes negalime įsivaizduoti – juk galima ir keršyti rašant, ir prisipažinti meilėje, ir iš savigailos ar narcisizmo išsilieti, taip sakant, balto popieriaus klane. Manau, pagrindinis akstinas rašyti yra tas pats, dėl kurio užsiimame bet kuria kita veikla, – pasaulis kuriasi, mes stovime vidury šio kūrybos proceso ir patys į jį įsitraukiame, norime tapti jo dalimi. Tai pakankamai svarbi priežastis“, – yra minėjęs rašytojas Alvydas Šlepikas, šiemet tapęs 11-uoju literatūrinės A. Vaičiulaičio premijos laureatu už geriausią 2014–2016 metais mėnraštyje „Metai“ išspausdintą novelę „Violončelė“. Su rašytoju A. Šlepiku pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ liepos 1 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...