captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie kultūrinį Lietuvos turizmą

„Vilnius yra nuostabi vieta gyventi. Jame daug pasaulių: ir Fabijoniškių blokai, ir puošnusis Senamiestis, ir kaimiška periferija. Apie visus juos įdomu sužinoti, o sužinojus – nekantru dalintis“, – sako nemokamų ekskursijų iniciatyvos „Gatvės gyvos“ pradininkas, gidas Albertas Kazlauskas.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

„Žiniasklaidoje kilusi isterija dėl algų rašytojams man ir buvo pagrindinė paskata teikti paraišką, kadangi neigiamas dėmesys manęs neskaudino, priešingai – jaučiau, kad galiu jį atlaikyti ir tapti naujos sistemos pioniere“, – sako Maarja Kangro, estų poetė, rašytoja ir vertėja, viena iš 10 kūrėjų, kuriems Kultūros ministerija nuo šių metų pradėjo mokėti šalies vidutines algas – 1065 eurų.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: apie pirmąjį kinų literatūros šedevro vertimą į anglų kalbą ir kaip paroda Metropoliteno meno muziejuje Niujorke atskleidžia neįprastus seksualinius reiškinius Antikoje.

„Vilnius yra nuostabi vieta gyventi. Jame daug pasaulių – ir Fabijoniškių blokai, ir puošnusis Senamiestis, ir kaimiška periferija. Apie visus juos įdomu sužinoti, o sužinojus – nekantru dalintis, – sako nemokamų ekskursijų iniciatyvos „Gatvės gyvos“ pradininkas, gidas Albertas Kazlauskas. – Miesto svečiams visada pristatomas senamiestis, kuris, be abejo, yra fantastiškas, tačiau žvilgtelėjus į žemėlapį, akivaizdu, kad didelė dalis gyvenimo verda ne tik jame. Man įdomūs Lazdynai, Karoliniškės, Rasos, Naujininkai. Kodėl nepasidalinus savo atradimais apie šias vietas su kitais?“ Kaip keičiasi turistų poreikiai? Kaip miestų gatvėse atgyja literatūros puslapiai ir kino kadrai? Apie kultūrinį Lietuvos turizmą – pokalbis studijoje su iniciatyvos „Gatvės gyvos“ pradininku Albertu Kazlausku, Valstybinio turizmo departamento Vietinio turizmo poskyrio vedėja Indre Trakimaite-Šeškuviene ir Vilniaus turizmo informacijos centro specialiste Vilma Daubariene.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ birželio 30 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...