captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: kaip atsiranda superbakterijos?

Pavasarį Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) užfiksuota pirma bakterinė infekcija, atspari visiems žinomiems antibiotikams. Pasaulyje tokios infekcijos kasmet pareikalauja dešimčių tūkstančių gyvybių.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Sveikatos specialistai perspėja, kad didėjantis bakterijų atsparumas antibiotikams yra problema visame pasaulyje. Naujų vaistų kurti nespėjama, o bakterijos darosi nenugalimos tokiais tempais, kad mokslininkai prognozuoja grįžtant laikus, kai antibiotikų apskritai nebuvo.

Antibiotikai plačiai naudojami ne tik medicinoje, kur vidutiniškai kas trečias toks vaistas skiriamas nepagrįstai. JAV daugiau kaip pusė jų naudojama žemės ūkyje bei gyvulininkystėje ligoms gydyti ir produkcijos apimtims didinti. Atsparumas jiems – ekologinė problema, nes 80–90 proc. antibiotikų, patekę į žmonių ir gyvūnų organizmą, neskyla. Pasišalindami jie pasklinda aplinkoje kaip teršalai ir sukuria sąlygas bakterijų mutacijoms, kurios ir lemia didėjantį atsparumą.

Pokalbis apie bakterijų biologinę įvairovę ir alternatyvius infekcijų gydymo būdus su bakterijų atsparumą antibiotikams tyrinėjančia Vilniaus universiteto mokslininke dr. Edita Sužiedėliene laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, liepos 4 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...