captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: grimo dailininkė Marija Oržekauskaitė

„Negaliu sakyti: „Aš esu grimo dailininkė, aš viską žinau“. Tai juk to žmogaus veidas, jis jo savininkas“, – prasitarė jau klasika tapusių kino juostų personažus grimavusi M. Oržekauskaitė.
Kadras iš filmo „Velnio nuotaka“
Kadras iš filmo „Velnio nuotaka“

„Undinė Nasvytytė mano gyvenime buvo svajonės dovanotoja ir profesijos dovanotoja. Ji niekad nemokė ABC. Ji mokė gyvenimo“, – prisimena diktorės mokinė Loreta Jankauskaitė. In memoriam Lietuvos radijo diktorei Undinei Nasvytytei.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kai buvo atlikta Suomijoje gyvenančių lietuvių vaikų apklausa, kuo jie save laiko: suomiais, lietuviais ar kitos tautybės, atsakymai buvo tokie – lengviau kalbėti suomiškai, bet save laiko lietuviais. Vadinasi, didelę įtaką turi šeima, kaip joje ugdomi vaikai“, – sako lietuvių kalbos mokytoja Regina Siira iš Suomijos. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie lietuvių kalbos išsaugojimą tarp senųjų ar dabartinių emigrantų.

„Negaliu sakyti: „Aš esu grimo dailininkė, aš viską žinau“. Tai juk to žmogaus veidas,  jis jo savininkas“, – prasitarė jau klasika tapusių kino juostų – „Niekas nenorėjo mirti“, „Herkus Mantas“, „Smokas ir Mažylis“, „Velnio nuotaka“, „Gražuolė“, „Sodybų tuštėjimo metas“ – personažus grimavusi M. Oržekauskaitė. Apie bėgantį laiką ir besikeičiantį kiną, filmavimo aikštelėse praleistus metus, sutiktus kūrėjus ir grimo dailininko profesijos subtilybes – pokalbis studijoje su Marija Oržekauskaite.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ birželio 29 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...