captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: lietuviška žemės ūkio technika pristatoma švedų ūkininkams

Lietuvos žemdirbiai neblogai žino Kėdainių rajone, Keleriškių kaime įsikūrusios Laumetrio bendrovės pagamintus germinatorius, tankinimo volus, diskinius skutikus ir kitokią žemės dirbimo techniką, įvairios paskirties priekabas ir puspriekabes. Lietuvoje pagaminta technika jau domisi ir Skandinavijos šalių ūkininkai.

Birželio 29–30 dienomis Švedijos Borgeby mieste vykstančioje tarptautinėje žemės ūkio technikos parodoje lietuviai pristatys švedų ūkininkų jau pamėgtus gaminius. Kokie inžineriniai sprendimai leidžia eksportuoti lietuvišką žemės ūkio techniką?

Biržų rajono Zaprutiškių kaimo jaunųjų ūkininkų Domilės ir Mindaugo Sriubikų šeima pirmioji rajone įregistravo putpelių ūkį. Sumanumas ir kantrybė ūkininkams padeda pasiekti norimų rezultatų. Šių metų tikslas – išperinti apie vieną tūkstantį putpeliukų. Sriubikų šeimos ūkyje laikomos ir avys, ožkos, skirtingų rūšių paukščiai, o specialiai įrengtame aptvare auginamos nutrijos. Kas labiausia lėmė jaunos šeimos veiklą ir apsisprendimą kurtis kaime?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, birželio 29 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...