captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: krikščionybės įtvirtinimas žemaičių žemėje

Apie krikščionybės įsitvirtinimą Žemaitijoje, jos plitimą liudija XIX a. šviesuolių Motiejaus Valančiaus, Vincento Juzumo istorinės studijos. Kuo įdomūs šio laikotarpio istoriniai šaltiniai šiandien ir ką reiškia būti krikščionimi minint 600 metų jubiliejų?
Telšių vyskupas Jonas Boruta. wikipedia.org nuotr.
Telšių vyskupas Jonas Boruta. wikipedia.org nuotr.

1417 metais įkūrus Žemaičių vyskupiją, žemaičių krašte pamažu plėtėsi parapijų tinklas, buvo statomos naujos bažnyčios. 1418 m. vasario 1 d. apie  visa tai buvo pranešta Konstancos bažnytiniam susirinkimui. Jogailą ir Vytautą pasveikino popiežius Martynas V. Prireikė maždaug keturių šimtmečių, kad būtų padėtas visos Lietuvos christianizacijos procese baigiamasis taškas.

Apie krikščionybės įsitvirtinimą Žemaitijoje, jos plitimą liudija XIX a. šviesuolių Motiejaus Valančiaus, Vincento Juzumo istorinės studijos. Kuo įdomūs šio laikotarpio  istoriniai šaltiniai šiandien ir ką reiškia būti krikščionimi minint 600 metų jubiliejų?

Apie tai ir kalbėsime šioje „Gyvosios istorijos“ laidoje, skirtoje žemaičių krikšto 600 metų jubiliejui, su Telšių vyskupu Jonu Boruta, meno ir bažnyčios istorike Irena Vaišvilaite ir dailės istoriku Mindaugu Pakniu.  

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ lapkričio 23 d., penktadienį,16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Laidų ciklą, skirtą žemaičių krikšto jubiliejui, remia Kultūros paveldo departamentas.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...