captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie kūrybą ir gyvenimą Turkijoje

„Neseniai vienas Turkijos politikas pareiškė, kad, jeigu moteris neturi vaikų, ji tėra tik pusė moters. O mes norime pasakyti, kad moteris turi teisę pasirinkti, augti, vystytis, kad ji nėra tik priedėlis prie vyro“, – pasakoja Turkijoje gyvenanti menininkė Elvan Özkavruk Adanir, drauge su kolege Jovita Sakalauskaite-Kurnaz Lietuvoje pristatanti parodą.

Alantoje, Molėtų rajone, vyksta „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas, kur įvairių sričių žmonės diskutuoja svarbiomis kultūros, švietimo, mokslo temomis. Kokie klausimai bus aptariami šiemet?

„Turbūt tai latviškiausia šventė. Atrodo, kad latviai gyvena nuo vienų Joninių iki kitų“, – kodėl ši šventė tokia svarbi Latvijoje, pasakoja Latvijos ir Helsinkio universitetų dėstytoja, kalbininkė Laimutė Balodė.

„Manau, kad viskas prasideda nuo fantastikos: ką norime turėti ateityje, po kiek laiko mokslininkai tai dažniausiai ir išpildo. Mokslinė fantastika ne tik numato ateitį, bet ją ir įkvepia“, – sako iliustruotojas Jonas Špokas, laimėjęs tarptautiniame „Ateities iliustruotojų“ konkurse Los Andžele.

Drauge su nauju Darbo kodeksu rašytojas Andrius Jakučiūnas komentare pasiūlys keisti ir valstybinių švenčių grafiką.
Užsienio kultūros apžvalgoje aiškinsimės, kodėl kino teatruose be pertraukos sukasi apokaliptiniai ir postapokaliptiniai filmai? Kodėl žiūrovams vis negana pasaulio pabaigų? Kaip italai siekia išsaugoti picų kepimo tradicijos autentiškumą?

Apie gyvenimą ir kūrybą Turkijoje, skirtingas kultūras, patirtis sėsime ir pakalbėsime su tekstilės parodą „Gyvenimo ciklas: Rastis, Atgimti ir Išnykti“ Vilniuje atidariusiomis tekstilininkėmis, Izmyro ekonomikos universiteto dėstytojomis J. Sakalauskaite-Kurnaz ir E. Özkavruk Adanir.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 25 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 26 d. 00.05 val.

 

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...