captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš šešis dešimtmečius Čikagoje pirmą kartą bendrai dainai apsijungė mūsų užsienio tautiečių chorai. Pirmadienio viktorinoje – prisiminkime, kad skambiosios lietuviškos dainų šventės, kurių tradiciją UNESCO pripažino žmonijos nematerialaus kultūros paveldo šedevru, aidi ne tik Lietuvos žemėje.

„Bibliofiliniai leidiniai – tai senųjų knygų ilgesys, tai teksto amžinybė“, – sako Vilniaus grafikos meno centre atidaromos Jaceko Tylkowskio meninės knygrišystės parodos kuratorė, menotyrininkė Rūta Taukinaitytė-Narbutienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Viena skaudžiausių ir svarbiausių problemų, kaip buvo, taip ir tebėra, laisvės stoka ir didžiulis troškimas išgyventi tai, ką lietuvių filosofas Arvydas Šliogeris vadina „patirties akimirkomis“. Tai būsenos, kai nėra to, kas draustų, lieptų, pavergtų kalba ir vaizdais. Wolfgango Herrndorfo romano „Čikas“ veikėjai tai patiria leisdami tylius vakarus kalnuose, o Leonido Andrejevo apysakos „Judas Iskarijotas“ ir romano „Šėtono dienoraštis“ veikėjams to nelemta patirti niekad“, – pastebi literatūros kritikas Ramūnas Čičelis naujų knygų apžvalgoje.

Tik metams bėgant galime suvokti dainų švenčių prasmę, jų reikšmę išlaikant nacionalinį savitumą, puoselėjant chorinį dainavimą, turtinant chorų repertuarą lietuvių kompozitorių dainomis. Prieš šešis dešimtmečius, 1956-ųjų birželio pabaigoje, Čikagoje pirmą kartą bendrai dainai apsijungė mūsų užsienio tautiečių chorai. Pirmadienio viktorinoje – prisiminkime, kad skambiosios lietuviškos dainų šventės, kurių tradiciją UNESCO pripažino žmonijos nematerialaus kultūros paveldo šedevru, aidi ne tik Lietuvos žemėje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“–  birželio 27 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close