captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino montažo režisierė Izabelė Pinaitytė

„To laiko režisieriai buvo labai talentingi, fantazijos turėdavo beprotiškai. Pasitikėdavo ir kitais, ir montuotoja. „Pasižiūrėsim, ką ten ji primontuos“, – Žalakevičiaus tokia logika būdavo“, – prisimena montažo režisierė Izabelė Pinaitytė, apdovanota „Auksine gerve“ už viso gyvenimo nuopelnus kinui.
Kino montažo režisierė Izabelė Pinaitytė. LiKA nuotr.
Kino montažo režisierė Izabelė Pinaitytė. LiKA nuotr.

„Savo kūryboje vengiu prasmės, nes ją praradę atrastume tai, ko ieškome kasdienybėje. Senovės filosofai teigia, jog didžiausia sėkmė – jaustis laisvam. Jeigu prasmės nėra, atsiranda galimybė tą laisvę pajusti“, – apie savo paveikslus sako austras Heimo Zobernigas, laikomas vienu įtakingiausių šiuolaikinio meno kūrėjų pasaulyje.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: vokiečių teatralai imasi drastiškų priemonių bėgliams padėti – kur baigiasi teatras ir prasideda politika? Kuo sužavėjo naujas Vincenzo Bellini operos "Puritonai" pastatymas Ciuriche?

„To laiko režisieriai buvo labai talentingi, fantazijos turėdavo beprotiškai. Pasitikėdavo ir kitais, ir montuotoja. „Pasižiūrėsim, ką ten ji primontuos“, – Žalakevičiaus tokia logika būdavo. O Grikevičiaus esu paprašiusi nufilmuoti vieną kadrą filme „Faktas“. Ir nufilmavo“, – prisimena montažo režisierė Izabelė Pinaitytė, apdovanota „Auksine gerve“ už viso gyvenimo nuopelnus kinui. Pokalbis apie gyvenimą kine, neskaičiuojant darbo valandų ir sumontuotų kadrų, prisiminimai apie filmus ir juos kūrusius žmones.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“  birželio 23 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...