captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: ar baigusieji humanitarinių mokslų srities studijas turi ateitį?

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro atlikti aukštųjų mokyklų absolventų karjeros stebėsenos tyrimai rodo, kad prasčiausiai įsidarbina bei rečiausiai, pagal įgytą profesiją, dirba kolegijose socialinių mokslų srities studijas baigę absolventai.Tai pasakytina apie baigusius vadybos, verslo ir pedagogikos studijas jaunuolius. Jie dažniausiai dirba parduotuvių pardavėjais (net 14 proc.).

O štai, universitetų bakalauro studijų alumnų tyrimas rodo, kad prasčiausiai įsidarbina humanitarai. Tai pasakytina apie lietuvių filologus, anglų filologus ir istorikus. Jie dažniausiai dirba pardavėjais (net 11 proc.) arba reklamos specialistais (7 proc.). 

Kodėl baigusieji humanitarinių mokslų srities studijas ne visada įsidarbina, pagal įgytą profesiją? Ar tikrai humanitarinių mokslų srities absolventai neturi ateities? Ar iš tikrųjų įgijęs humanitarinį išsilavinimą tegali pretenduoti į batų krautuvės pardavėjo darbo vietą? Ar tikrai nebereikalingi plataus akiračio išsilavinę žmonės?

Laidoje dalyvaus:  Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Rūta Eidukevičienė, Užsienio kalbų instituto direktorė doc. dr. Vilma Bijeikienė bei edukacinės bendrovės "Kalba" Studijų kokybės vadovė ir anglų kalbos dėstytoja Agnietė Žukauskaitė.

Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" birželio 23 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...