captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Manasis aš“: apie pasakas knygose ir suaugusiųjų gyvenimuose

Švedų rašytoją Astridą Lindgren ypač jaudino klausimas – kaip gyventi pasaulyje, kuriame egzistuoja blogis? Apie jos pasakų pasaulį ir tai, ko galime pasimokyti iš Pepės Ilgakojinės ar „Karlsono, kuris gyvena ant stogo“ ir pasikalbėsime.
Švedų rašytoja Astrida Lindgren.
Švedų rašytoja Astrida Lindgren.

Švedų rašytojos Astridos Lindgren kūriniai šversti į 85 pasaulio kalbas, jos knygos išspausdintos daugiau nei 100 valstybių. Per visą savo gyvenimą A. Lindgren buvo apdovanota šešiomis dešimtimis įvairių apdovanojimų. Ir ne tik už literatūrinę veiklą – rašytoja aktyviai dalyvavo politiniame bei socialiniame gyvenime kaip kovotoja už vaikų ir gyvūnų teises.

Rašytoją ypač jaudino klausimas – kaip gyventi pasaulyje, kuriame egzistuoja blogis?  

„Mūsų visuomenė išgyveną gilią humanistinę krizę. Dabar egzistuoja Turėtojų karta. Iš tiesų, mes visi vienodi tik dviem aspektais: visi gimstam, ir visi mirštam. O kaip gyventi – tai jau mūsų pasirinkimas. Manau, kad teatras – tai galimybė pasirinkti gyventi geram, ypač – pasižiūrėjus Astridą“, – sako A. Lindgren kūrybos ir biografijos motyvais spektaklį kurianti režisierė, dramaturgė ir aktorė Inesa Paliulyte.  

Apie A. Lindgren pasakų pasaulį ir tai, ko galime pasimokyti iš Pepės Ilgakojinės ar „Karlsono, kuris gyvena ant stogo“ ir pasikalbėsime.  

Ved. Agnė Kairiūnaitė.

„Manasis aš“ lapkričio 25 d., sekmadienį, 10.03 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close