captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“

Įvykdžius ES direktyvos reikalavimus vištas dedekles laikyti pagerintose sąlygose, sumažėjo Lietuvos paukštynų konkurencingumas: padidėjo kiaušinių savikaina, sumažėjo jų gamyba.

Įvykdžius ES direktyvos reikalavimus vištas dedekles laikyti pagerintose sąlygose, sumažėjo Lietuvos paukštynų konkurencingumas: padidėjo kiaušinių savikaina, sumažėjo jų gamyba. Taip atsitiko todėl, kad didžioji dalis ES šalių reikalavimų nevykdė ir neinvestavo į geresnes paukščių laikymo sąlygas. Kokios nelygios konkurencijos pasekmės Plungės rajono Kaušėnų paukštyne?  

Ukmergės rajone, Kartėnų kaime, apleistoje sodyboje prieš 14 metų įsikūrė miestiečiai Ilona ir Audrius Smulskiai. Kaune abu baigę aukštuosius mokslus, įgiję ne žemdirbiškas profesijas, būdami ne ūkininkų vaikai, jie sukūrė įdomų natūralų ūkį. Dabar aplink sodybą  plytinčiuose laukuose auga javai, prie namų – slyvos, serbentai avietės, o pagrindinės šeimos pajamos – iš 2 ha braškių. Apleistą namą suremontavę, palikę nemažai senoviškų detalių, įrengė vaikams kambarius, daug dėmesio skiria tarpusavio bendravimui. Ir svarbiausia – kaime rado savo gyvenimo prasmę.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę – su ūkininku Kęstučiu Gyliu. Jaunasis ūkininkas gyvena Utenos rajone, Paneveržio kaime, savo senelių sodyboje, statytoje 1939 m., tęsia senelio ir tėvo verslą. Prie ūkiškų darbų pratina ir tris savo sūnus. Pirmadienį jaunasis ūkininkas planavo remontuoti presą, jei leis orai – ruošti pašarus. Kokia diena kaime buvo jaunajam ūkininkui?

 Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį 06.03 val. per Lietuvos radiją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close