captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: altininkas Povilas Syrrist-Gelgota

Man norisi užmegzti kuo glaudesnius santykius su Lietuvos atlikėjais ir drauge su kolegomis iš Norvegijos kurti bendrus norvegiškus lietuviškus projektus. Kiek lietuviška muzika žinoma Norvegijoje ir norvegiška – Lietuvoje? Mažai, daugelis Lietuvoje žino tik Edvardą Grygą (Edvard Grieg), o juk Norvegijoje yra tūkstančiai kompozitorių“, – sako Norvegijoje gyvenantis ir muzikuojantis altininkas ir vokalistas Povilas Syrrist-Gelgota.
Altininkas Povilas Syrrist-Gelgota.
Altininkas Povilas Syrrist-Gelgota.

„Pavadinimas „Ne vien Dangus“ nurodo meninės kūrybos įvairovę ir išreiškia mintį, kad religinė tema dailėje yra plati sąvoka, aprėpianti ne tik bažnyčioms ar maldai skirtus, šventuosius ar biblines istorijas vaizduojančius kūrinius, bet ir modernų krikščioniškosios kultūros išteklių interpretavimą“, – aiškina advokatas Rolandas Valiūnas, pirmą kartą visuomenei atveriantis savo kolekcijos religinės dailės rinkinį.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Esame keistame rate – visuomenė laukia, administratoriai spaudžia, mokslininkai negali, žurnalistai nenori“, – apie humanitarinius mokslus, kaip pateikti jų rezultatus visuomenei, svarsto filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Man norisi užmegzti kuo glaudesnius santykius su Lietuvos atlikėjais ir drauge su kolegomis iš Norvegijos kurti bendrus norvegiškus lietuviškus projektus. Kiek lietuviška muzika žinoma Norvegijoje ir norvegiška – Lietuvoje? Mažai, daugelis Lietuvoje žino tik Edvardą Grygą (Edvard Grieg), o juk Norvegijoje yra tūkstančiai kompozitorių“, – sako Norvegijoje gyvenantis ir muzikuojantis altininkas ir vokalistas Povilas Syrrist-Gelgota. Pokalbis su Lietuvoje viešinčiu muziku apie šios svajonės įgyvendinimą bei kūrybą Norvegijoje.


Ved. Austėja Kuskienė.                          

„Ryto allegro“ birželio 21 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...