captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: kitataučių įvaizdis lietuvių tautosakoje

Kitataučių paveikslas bet kurios tautos folklore dažniausiai yra neigiamas, nes kitos tautos atrodo kitoniškos, svetimos, net bauginančios. Dėl to nevertėtų įsižeisti. Toks požiūris yra gynyba, apsauga nuo piktų svetimų kėslų.

Kiekvienas svetimtautis lietuvių tautosakoje turi tipišką paveikslą: žydas – suktas prekybininkas, arielkos pardavėjas, čigonas – apgavikas ir vagis, vokietis – kvailas dvarininkas, gudas – neturtingas žmogelis, lenkas – išdidus ponas bajoras.

Kitataučių paveikslas bet kurios tautos folklore dažniausiai yra neigiamas, nes kitos tautos atrodo kitoniškos, svetimos, net bauginančios. Dėl to nevertėtų įsižeisti. Toks požiūris yra gynyba, apsauga nuo piktų svetimų kėslų. Būtent tautosaka galime pasinaudoti kaip šaltiniu, priemone, kuri padės išsiaiškinti tautos sąmonėje giliausiai įstrigusius įvykius, istorinius ir visuomeninius reiškinius, žmonių tarpusavio santykius. Taip mano Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto docentė Laima Anglickienė, parašiusi monografiją „ Kitataučių įvaizdis lietuvių folklore“.

„Santara“ – lapkričio 19 d., pirmadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...