captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: apie Europą ir Lietuvą – vokiečių žurnalistė Ulla Lachauer

„Man labai svarbu jaustis ne tik vokiete, bet ir europiete. Nors dabar jaučiu, kad Europa, kurią taip myliu, aižėja. Tačiau egzistuoja draugystė ne tik tarp šalių, bet ir kur kas svarbesnė – tarp žmonių. Būtent tokie ryšiai padės įveikti Europoje kylančias krizes“, – sako Lietuvoje dažnai besilankanti žurnalistė U. Lachauer.
Vokiečių žurnalistė Ulla Lachauer.
Vokiečių žurnalistė Ulla Lachauer.

„Kinams sunku suprasti, kodėl, turėdamas galimybę rašyti apie įdomiai, prasmingai gyvenančius žmones, pasakoju apie sunkvežimio vairuotoją ir elektriką. Ko mes galime pasimokyti, klausia žiūrovai“, – įspūdžiais iš viešnagės Kinijoje dalijasi rašytojas Mindaugas Nastaravičius. Pasakojimas apie intensyvėjančius Lietuvos ir Kinijos ryšius.

„Tai bus 48 vežiojami varpai. Svers apie penkias tonas.  Ir nuo tradicinio kariliono skirsis tuo, kad varpai nekabos aukštai virš galvos, mes sėdėsime ir grosime tarp varpų“, – apie kitą savaitę po Klaipėdą važinėsiantį karilioną pasakoja karilionininkas  Kęstutis Kačinskas.

„Rekomenduočiau šį maršrutą eiti vakarop, tik gal ne naktį, nes vedžiojame po vietas, kurios paprastai neįeina į mūsų kasdienybės geografiją. Norime parodyti kitokį miestą“, – sako audiovizualinio maršruto „Dvasios gidas po Kauną“ iniciatorė, menotyrininkė Daiva Citvarienė. 

„Esame keistame rate – visuomenė laukia, administratoriai spaudžia, mokslininkai negali, žurnalistai nenori“, – apie humanitarinius mokslus, kaip pateikti jų rezultatus visuomenei, svarsto filosofas Kęstas Kirtiklis.


Kodėl legendinės roko grupės „Led Zeppelin“ nariai šią savaitę atsidūrė teismo salėje? Kaip keičiasi Kinijos filmų festivaliuose pristatomas Tibetas? Kaip kūrėjai apeina Komunistų partijos cenzūrą? Daugiau temų – užsienio kultūros naujienų apžvalgoje. 

„Lankausi įvairiose Lietuvos vietose ir jos visos man labai skirtingos. Yra daug identitetų“, – pastebi Lietuvoje dažnai viešinti žurnalistė U. Lachauer. Su įvairiose šalyse dirbančia žurnaliste sėsime ir pakalbėsime apie Lietuvą, Europą ir skaudžiausias jos problemas.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 18 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 19 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...