captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Žako Lipšico (Jacques Lipchitz, 1891-1973) skulptūros jubiliejinėje parodoje „Gyvenimas skulptūroje“

„Ši paroda, skirta skulptoriaus 125-mečiui, kruopščiai planuota net kelerius metus. Žaismingai kalbant, būtų lengviau atsikviesti Prancūzijos Prezidentą, nei atsivežti Ž. Lipšico skulptūras iš Paryžiaus muziejų“, – sako Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris.
Žakas Lipšicas.
Žakas Lipšicas.

„Man nesuprantama, kodėl muziejai dirba tik iki 17 valandos. Kodėl jie, kaip, tarkim teatrai ar kino teatrai, negali dirbti žmonėms patogiu laiku? Mes turime labai daug tokių sovietinių reliktų, tam tikrų institucinių barjerų, kuriuos būtent tokiais renginiais teks laužyti“, – Kultūros nakties misiją akcentavo architektas, legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, vienos nakties festivalio dalyvis.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Jeigu egzistuoja šviesus, balto kubo galerijos principas, tai tam egzistuoja ir priešingybė – „Juodoji ložė“ ir „Labirintas“. Skirta tiems, kam jau nusibodę banalūs blizgučiai ir fejerverkai, kam norisi slysti ne tik paviršiumi“, – sako menininkė Eglė Tamulytė-Šaltmira, kviečianti žiūrovus klaidžioti tamsiu tarpdisciplininio meno „Labirintu“.

Ši paroda, skirta skulptoriaus 125-mečiui, kruopščiai planuota net kelerius metus. Žaismingai kalbant, būtų lengviau atsikviesti Prancūzijos Prezidentą, nei atsivežti Ž. Lipšico skulptūras iš Paryžiaus muziejų“, – sako Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris. Apie Europos ir Amerikos didmiesčių muziejuose saugomą pasaulinio garso skulptoriaus Žako Lipšico palikimą ir sudėtingas, keletą metų trukusias derybas, kad jo skulptūras galėtume išvysti Lietuvoje, apie neapsakomai stiprų menininko ryšį su gimtine pokalbis studijoje su Marku Zingeriu ir Tolerancijos centro vadove Ieva Šadzevičiene.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ birželio 17 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...