captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie architektūros galeriją „Nulinis laipsnis“

„Meno kontekste neįprasta, kad architektūra (kūrybinė priemonė) sulietų ribas su menu, dizainu, inžinerija – sveikintina iniciatyva“, – apie geriausia Lietuvos galerija pripažintą architektūros galeriją „Nulinis laipsnis“ sako vienas Tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius‘16“  komisijos narių, menininkas Julijonas Urbonas. Pasak jo, gana retas atvejis ne tik Lietuvoje, kai eksperimentinė architektūra, kuri dar būtų ir nekomercinė, kvestionuotų pačios architektūros sampratą.
Galerija „Nulinis laipsnis". Andrėjaus Vasilenko nuotr.
Galerija „Nulinis laipsnis". Andrėjaus Vasilenko nuotr.

„Labai nedėkingas darbas kolekcionuoti: moki pinigus, pasidžiaugi, ir stovi kolekcija, visą laiką stovi“, – apie tai, kodėl nusprendė Lietuvos dailės muziejui padovanoti gausią orientalinės dailės kolekciją iš įvairių Azijos regionų, pasakoja Leonas Maskaliūnas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Gimtosios kalbos mokėjimas yra būtinas ir galbūt net svarbesnis negu ta kalba, iš kurios verti. Gimtąją kalbą, į kurią verti, turi valdyti subtiliai kaip instrumentą. Ir todėl versdamas anglų poeziją į lietuvių kalbą stengiuosi parodyti, kad lietuvių kalba yra tokia pat turtinga kaip anglų“, – apie vertėjo darbo subtilybes, meilę kalbai ir įsitikinimą, kad geras vertimas gali prilygti originalui, sako rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovas dr. doc. Lionginas Pažūsis.

Ką tik praūžusioje Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘16“ geriausia galerija iš Lietuvos pripažinta tik praėjusiais metais architekto Justino Dūdėno įkurta architektūros galerija „Nulinis laipsnis“. „Meno kontekste neįprasta, kad architektūra (kūrybinė priemonė) sulietų ribas su menu, dizainu, inžinerija – sveikintina iniciatyva“, – sako vienas komisijos narių, menininkas Julijonas Urbonas. Pasak jo, gana retas atvejis ne tik Lietuvoje, kai eksperimentinė architektūra, kuri dar būtų ir nekomercinė, kvestionuotų pačios architektūros sampratą. Apie edukacines programas, leidžiamus architektūros temoms skirtus zinus ir dialogą tarp visuomenės ir architektų bendruomenės – pokalbis su galerijos, kultūros ir kritikos platformos „Nulinis laipsnis“ įkūrėjais architektais J. Dūdėnu ir Tomu Grunskiu.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ birželio 15 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...