captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: skulptorius Robertas Antinis, minintis 70-metį

„Ne vieną tiesą, o kelias tiesas iškart pažįstu, – sako 70-tį minintis Robertas Antinis. – Būnant skulptoriumi, tai tiesiog juokinga ir keista. Vis svarstau, kaip man įgyvendinti savo sumanymą, nes iš vienos pusės pasižiūrėjus, yra viena tiesa, o iš kitos – jau visai kita tiesa. Man reikia tas tiesas sujungti. Vienoj skulptūroj yra kelios tiesos.“
Skulptorius Robertas Antinis.kvadrienale2014.lt nuotr
Skulptorius Robertas Antinis.kvadrienale2014.lt nuotr

 „Austrijoje skaitytojai labiau domisi monarchine praeitimi, be to, beveik nebuvo istorinio ryšio tarp Austrijos ir Lietuvos, o Leipcigas, kaip buvęs Rytų Vokietijos miestas, labiau orientuotas į Rytus, taigi yra tikrai gera vieta pristatyti lietuvių literatūrą vokietkalbiams skaitytojams“, – sako Vienoje gyvenantis Kornelijus Hellis (Cornellius Hell), verčiantis net keturias lietuviškas knygas artėjančiai Leipcigo knygų mugei, kur Lietuva bus garbės viešnia.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mama su močiute mėgo sekmadieninį pageidavimų koncertą. Man patikdavo Danutės Neimontaitės „Mokyklinis valsas“ ir „Kaip maža kregždutė“ – su draugėm keisdavomės dainų žodžiais. Turėjome tokius sąsiuvinius“, – radijo prisiminimais savo komentare su rubrika „Požiūris“ dalijasi socialinių m. dr. Irena Alperytė.

„Ne vieną tiesą, o kelias tiesas iškart pažįstu, – sako 70-tį minintis Robertas Antinis. – Būnant skulptoriumi, tai tiesiog juokinga ir keista. Vis svarstau, kaip man įgyvendinti savo sumanymą, nes iš vienos pusės pasižiūrėjus, yra viena tiesa, o iš kitos – jau visai kita tiesa. Man reikia tas tiesas sujungti. Vienoj skulptūroj yra kelios tiesos.“ Apie meninę tiesą skulptūroje, meno kūrinių interpretaciją ir misiją, skulptūrų demokratiškumą ir gyvavimą viešosiose erdvėse, tėvo, skulptoriaus Roberto Antinio, pamokas ir savarankišką kūrybą – pokalbis studijoje su skulptoriumi, instaliacijų ir performansų kūrėju R.Antiniu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ birželio  14 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...