captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: akademiniai tyrimai tautinių mažumų srityse

Tautinės mažumos yra svarbi mūsų visuomenės dalis, su savo istorija, kultūra, kurią siekdamos  išsaugoti, puoselėti, kartu įsisavina ir  lietuviškos visuomenės gyvenimo būdą. Šiose procesuose labai svarbus pažinimo aspektas – tik pažindami vieni kitus galime ieškoti bendravimui reikalingo dialogo.
Dr. Vida Montvydaitė.
Dr. Vida Montvydaitė.

Tautinių mažumų departamento iniciatyva prieš mėnesį įsteigta Akademinė taryba, kaip patariamoji institucija prie departamento, sudaryta iš Lietuvos aukštųjų universitetinių mokyklų deleguotų atstovų, mokslininkų, tyrėjų, ekspertų, dirbančių ar atliekančių tyrimus tautinių mažumų srityje, kitų sričių specialistų. Formuojant tautinių mažumų politiką Lietuvoje reikalingi tyrimai iš įvairių sričių – pradedant nuo istorijos, kalbų ar socialinių mokslų iki integruotų studijų. Beje, šių dienų gyvenimas jau reikalauja ir tų naujai įgytų žinių tinkamo pritaikymo.

Laidoje kalbėsime apie akademinės visuomenės pagalbą , vykdant tyrimus įvairiose tautinių mažumų srityse, siekiant praplėsti tarpusavio supratimo galimybes . Laidoje dalyvauja  dr. Vida Montvydaitė, Tautinių mažumų departamento direktorė ir menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė, VDA dėstytoja.

Ved. Inga Berulienė

Laidų ciklą, skirtą tautinių mažumų paveldui remia Tautinių mažumų departamentas

„Gyvoji istorija“ –birželio 17 d., penktadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 17d. 20.20 val. ir birželio 18 d. 04.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...