captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Kompozitorius Stasys Šimkus, aptardamas muzikos pateikimo per radiją problemas, yra viešai pareiškęs, kad „gremėzdišką kontrabosą valdąs jautrus artistas gali sužavėti klausytoją giliau, negu grakštų smuiką valdąs nejautrus menininkas“. Pirmadienio viktorinoje – apie 90-metį švenčiančio Lietuvos radijo pirmąsias muzikines programas.

Prasideda pustrečio mėnesio truksianti ryškiausia Šiaulių apskrityje profesionalios muzikos šventė – XIII tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis. „Septyniose Šiaulių regiono vietose skambės pati įvairiausia muzika – ir anglų renesansas, ir Europos barokas, ir rusų stačiatikių sakraliniai kūriniai, ir mūsų dienų autorių opusai“, – teigia festivalio meno vadovas, dirigentas Robertas Šervenikas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Būtent Stasiui Petrauskui buvo lemta tapti Panevėžio legenda. Net geriausi draugai negali rišliai paaiškinti, kodėl jis buvo pramintas Bitlu. <...> Bitlo dirbtuvė, namai sovietmečio 8–9 dešimtmečiais, o ir Nepriklausomybės pradžioje tapo meninio Panevėžio caput mundi. O rašytojo Kazio Sajos teigimu, jis buvo vienu pačių įdomiausių ir mįslingiausių jo sutiktų žmonių“, – pasakoja knygos „Stasys Petrauskas (1950–2010): Panevėžio Bitlas“ sudarytoja dailėtyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė.

Kompozitorius Stasys Šimkus, aptardamas muzikos pateikimo per radiją problemas, yra viešai pareiškęs, kad „gremėzdišką kontrabosą valdąs jautrus artistas gali sužavėti klausytoją giliau, negu grakštų smuiką valdąs nejautrus menininkas. Kad ir kukli, bet sielos gelmėse gimusi dainužė trumpai valandėlei gali mums atskleisti didžiojo grožio tiesą labiau, negu daugybė puslapių muzikos, gimusios vien galvos teoremų labirinte“. Pirmadienio viktorinoje – apie 90-metį švenčiančio Lietuvos radijo pirmąsias muzikines programas.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ birželio 13 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...