captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Lenkijos intelektualai Adamas Pomorskis ir Adamas Szostkiewiczius.

„Vis didėjant Europos Sąjungos idėjos krizei, iškyla nacionalinio arba tautinio egoizmo klausimas, kuris yra nepaprastai pavojingas mums visiems. Žinoma, ES senbuvėms jis nėra toks aktualus, kaip mums. Tačiau ES dekonstrukcija mums reikštų, kad atsiduriame ypatingai pavojingoje situacijoje“, – teigia Lenkijos PEN centro prezidentas, vertėjas Adamas Pomorskis.
Lenkijos PEN centro prezidentas Adamas Pomorskis.
Lenkijos PEN centro prezidentas Adamas Pomorskis.

Valstybinė kultūros paveldo komisija siūlo svarstyti galimybę apleistus neogotikinius 19 a. Lentvario rūmus perimti visuomenės poreikiams. Koks likimas laukia griūvančio kultūros paveldo, kokie galimi privačių savininkų ar valstybės šios problemos sprendimai? Pokalbis su kultūros viceministru Romu Jarockiu ir Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentu Arūnu Svitojumi.

„Šis kūrinys kalba apie nykstantį, tirpstantį mūsų pasaulį, man tai rūpi“, – sako skulptorius Mindaugas Tendziagolskis, kurio performansas „Atšilimas“ atidarė šiuolaikinio meno mugę „ArtVilnius’16“.

„Man įdomiausias paradoksas, kai smurtas panaudojamas dėl taikos. Kartais tai neišvengiama“, – apie kūrinį „[Nu]žudyti dėl taikos“ pasakoja autorė Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė. Šis darbas pripažintas geriausia „ArtVilnius’16“ instaliacija.

Dar vienas susitikimas „ArtVilnius’16“. „Buvome atsiriboję, buvo daug aštrių kampų, bet paskutiniu metu kūrybiškai esame labai artimi, keičiamės idėjomis, daug bendraujame“, – šiuolaikinio meno kūrėja Eglė Rakauskaitė pasakoja apie seniai brandintą idėją surengti bendrą parodą su tėčiu fotomenininku Romualdu Rakausku.

„Mama su močiute mėgo sekmadieninį pageidavimų koncertą. Man patikdavo Danutės Neimontaitės „Mokyklinis valsas“ ir „Kaip maža kregždutė“ – su draugėm keisdavomės dainų žodžiais. Turėjome tokius sąsiuvinius“, – radijo prisiminimais savo komentare „Garsuose prie bedugnės“ dalijasi socialinių m. dr. Irena Alperytė.

Paskutinę minutę nuo veiklos sustabdymo išgelbėtas Europos Sąjungos jaunimo orkestras; dar net nepristatyta spektaklio apie Harį Poterį premjera muša populiarumo rekordus – šios ir kitos temos užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Mums visiems nepaprastai svarbu, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai nebūtų atskiriami nuo europinio konteksto. Šiandien nepaprastai gili mūsų, intelektualų, gyvenimo, darbo ir veiklos prasmė yra Europos gynyba – jos idėjų, europinės svajonės, kuri visus mus jungia, gynyba“, – sako lenkų PEN centro narys, vertėjas, publicistas Adamas Szostkiewiczius. Jį ir Lenkijos PEN centro prezidentą Adamą Pomorskį kalbinsime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 11 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 12 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close