captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lentvario rūmus ir kitus apleistus kultūros paveldo objektus

Valstybinė kultūros paveldo komisija siūlo svarstyti galimybę neogotikinius XIX amžiaus Lentvario rūmus, už skolas iš privataus savininko perėjusius bankui, perimti visuomenės poreikiams, tačiau kultūros ministras Šarūnas Birutis teigia, kad „tai nei juridiškai įmanoma, nei duotų praktinės naudos, nes nėra lėšų rūmams tvarkyti.“
Lentvario rūmai.
Lentvario rūmai.

„Latviai jau antrą kartą organizuoja Bažnyčių naktį. Pernai į šią akciją įsijungė beveik pusantro šimto bažnyčių, šiemet duris atvers beveik du šimtai. Tokiu būdu norima parodyti, kad maldos namai gali būti atviri ne vien tikintiesiems, gali pritraukti kitų lankytojų kaip saviti kultūros židiniai. Ir jau pradėta tradicija atrestauruoti bent vieną bažnyčią ne sostinėje, kad Bažnyčių naktį ji taip pat atvertų duris“, – pasakoja LRT bendradarbis Rygoje (Latvija) Arūnas Vaikutis.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Sunkiausia buvo išmokti žiūrėti viena kitai į akis. Iš pradžių akys kreipėsi į šoną, baisu. Sakau giedotojoms: nebijokite, išmokęs žiūrėti į akis, žmogus išdrąsėja“, – pasakoja Dalia Magylienė apie tai, kaip sutartinių mokė prieš pusę metų įkurtoje giedotojų grupėje iš Utenos „Sėdauta“.

Valstybinė kultūros paveldo komisija siūlo svarstyti galimybę neogotikinius XIX amžiaus Lentvario rūmus, už skolas iš privataus savininko perėjusius bankui, perimti visuomenės poreikiams, tačiau Kultūros ministras Šarūnas Birutis teigia, kad „tai nei juridiškai įmanoma, nei duotų praktinės naudos, nes nėra lėšų rūmams tvarkyti. Jeigu norime išlaikyti savo paveldą, turime tam skirti dėmesio bei lėšų. Šiandien nedovanotinai maža suma skiriama paveldosaugos programai, į kurią įeina visi paveldo objektai. Jeigu mes galvojame, kad už tokius pinigus galime sutvarkyti visą savo kultūrinį paveldą, ko gero labai klystame“, – apie šiais metais paveldotvarkos programai numatytą 1,7 mln. eurų sumą sako ministras. Koks likimas laukia griūvančio kultūros paveldo, kokie galimi privačių savininkų ar valstybės šios problemos sprendimai – pokalbis studijoje su kultūros viceministru dr. Romu Jarockiu ir Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentu Arūnu Svitojumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ birželio 10 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...