captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šeštadienio „Operos vakare“ – „Kornetas“ Onutės Narbutaitės sukakčiai

Birželio 12  d. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei, kompozitorei Onutei Narbutaitei sukanka 60 metų. Šeštadienio „Operos vakare“ suksis jos operos „Kornetas“, pelniusios tris „Auksinius scenos kryžius“, 2014 m. premjerinio spektaklio, režisuoto Gintaro Varno, įrašas.
Lauretė ir kompozitorė Onutė Narbutaitė. Martyno Aleksos nuotr.
Lauretė ir kompozitorė Onutė Narbutaitė. Martyno Aleksos nuotr.

Pasak kompozitorės, ši opera – laisva improvizacija Rainerio Marios Rilke’s „Sakmės apie korneto Kristupo Rilkės meilę ir mirtį tema“. XVII amžiaus kronikoje užfiksuotą žinutę apie negrįžusį iš karo su turkais Austrijos imperatoriškojo Heisteršų pulko barono von Pirovano kuopoje kornetu tarnavusį jaunuolį Rilkę iš Langenau vienas didžiausių Europos poetų XIX–XX a. sandūroje pavertė, jo paties žodžiais tariant, poetiniu „skrydžiu vienu įkvėpimu“. Kaip teigia Onutė Narbutaitė, ši operinė improvizacija jau XXI amžiuje tarsi kalba apie anos istorijos universalumą, tarsi sako, kad žmogaus ilgesys – meilės ar transcendencijos – nepaisant nieko, išlieka tas pats.

Spektaklyje dalyvauja Tomas Pavilionis, Jovita Vaškevičiūtė, Gunta Gelgotė, Liudas Norvaišas, Jonas Sakalauskas, Regina Šilinskaitė, Laura Zigmantaitė, Mindaugas Jankauskas, kiti solistai, LNOBT choras ir orkestras. Dirigentas Robertas Šervenikas.

„Operos vakaras“ – gegužės 11 d., šeštadienį, nuo 18.10 iki 21.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...