captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": kaip pasirinkti (parinkti) vaikui mokyklą?

Šiomis dienomis vyksta priėmimas į daugelį pradinių mokyklų, progimnazijų bei gimnazijų. Į vienas jų tėvai skubėjo vaikus užrašyti jau pirmosiomis šių metų dienomis, o ir prie kai kurių mokyklų tėvai netgi budėjo naktimis, kad tik būtų įrašyti pirmuoju numeriu į sąrašus. Dar į kitas mokyklas vyko ar tebevyksta stojamieji egzaminai bei pokalbiai, bet yra ir tokių mokyklų, į kurias nesiveržiama ir dažnai tokių mokyklų vadovai tiesiog gaudo vaikus patys.
Sigito Strazdausko nuotr
Sigito Strazdausko nuotr

Ar iš tiesų mokyklos, vykdančios sudėtingas moksleivių atrankas, taip pat kai kurios kitos tėvų šturmuojamos didžiųjų miestų mokyklos sukuria tokią pridėtinę vertę, kokios viliasi tėvai. Ar tikrai elitinė mokykla paskatina vaiką akademinei bei gyvenimiškai sėkmei?

Kodėl kai kurie ekspertai tikina, kad nėra tokių mokyklų, kuriose vaikai ir gerai mokytųsi, ir nebūtų pervargę, pikti, liūdni, besityčiojantys vieni iš kitų. Mat esą daugumoje mokyklų arba vaikai gerai mokosi, arba gerai jaučiasi, bet prastai mokosi.

Į ką reikėtų tėvams ir vaikams kreipti daugiau dėmesio renkantis mokyklą, ko nevalia ignoruoti? 

Laidoje dalyvaus naujienų portalo delfi.lt rubrikos „Tavo vaikas" redaktorė Donata Baniūnienė ir Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros Mokyklų veiklos kokybės išorinio vertinimo skyriaus vedėja Snieguolė Vaičekauskienė.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" birželio 9 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...