captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: performanso menininkė Ieva Misevičiūtė

„Jeigu prilygintumėme mano sceninį darbą Stanislavskio mokyklai, rastume labai panašų darbą su personažu. Tačiau skirtumas tas, kad aš atkuriu stebėdama nebūtinai žmogiškąją aplinką, bet ir vabzdžius, amebas ar kitas gyvybės formas. Visa tai veikia per sąmonės ir per fizinį lygmenis, ir žinoma, scenoje tai pasireiškia abstrakčiu judesiu“, – apie savo kūrybos ir darbo metodus pasakoja Niujorke gyvenanti performanso menininkė Ieva Misevičiūtė.
Aktorė Ieva Misevičiūtė. vimeo.com nuotr.
Aktorė Ieva Misevičiūtė. vimeo.com nuotr.

Prasideda 17-asis Architektūros fondo pokalbių ciklas „Naujosios architektūrinės veiklos“. Pokalbis su ciklo kuratoriais Povilu Marozu ir Algimantu Grigu apie nusistovėjusias architekto profesines atsakomybes ir profesijos potencialą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie legendinį pianistą Glenną Gouldą ir dvi jo Bacho kūrinio „Goldbergo variacijos“ interpretacijas: kokia yra kūrybingo fortepijoninės muzikos atlikėjo paslaptis?

„Jeigu prilygintumėme mano sceninį darbą Stanislavskio mokyklai, rastume labai panašų darbą su personažu. Tačiau skirtumas tas, kad aš atkuriu stebėdama nebūtinai žmogiškąją aplinką, bet ir vabzdžius, amebas ar kitas gyvybės formas. Visa tai veikia per sąmonės ir per fizinį lygmenis, ir žinoma, scenoje tai pasireiškia abstrakčiu judesiu. Ir kuo, mano nuomone, tai, ką kuriu, skiriasi nuo šokio, tai kad mano darbuose kiekvienas judesys turi turėti labai tiksliai apibrėžtą sąmonės būseną“, – apie savo kūrybos ir darbo metodus pasakoja Niujorke gyvenanti performanso menininkė Ieva Misevičiūtė. Vizualiųjų menų ir teatro srityse dirbanti kūrėja Vilniuje pristatė sceninį solo pasirodymą „Liežuvio doktoratas“, kuris tarptautinio meno žurnalo „Artforum“ yra įtrauktas į geriausių 2015-ųjų performansų apžvalgą. Pokalbis su I. Misevičiūte apie kūrybą ir performanso meną. 

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ birželio 9 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...