captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: chemizuota gamyba mažiau pelninga už ekologinę?

Švenčionių rajono ūkininkas Rimantas Jurša ekologiškai ūkininkauti pradėjo ne su pirmąja banga, kai Lietuvoje 1993 metais pradėjo kurtis ekologiniai ūkiai, o vėliau, kai buvo įsteigtas „Tatulos“ fondas, pradėtos mokėti ekologinės išmokos. Tada ūkininkas ir priėjo išvados, kad jo žemėse chemizuota gamyba nėra pelningesnė už ekologinę.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.

Rokiškio rajone, Bajorų kaime, kurdama modernią laboratoriją, pramoninės biochemijos tyrimo centrą,  bendrovė „Rokiškio pragiedruliai“ praėjusiu finansiniu laikotarpiu panaudojo daugiau kaip 1,5 mln.  litų europinių lėšų ir dar milijoną investavo pati. Šiandien bendrovės sukurti bioflamanoidai, natūraliai augaluose susidarantys junginiai, gali prailginti maisto produktų vartojimo laiką, didina augalų atsparumą sausrai, šalčiui. Inovatyvi „Rokiškio pragiedrulių“ produkcija jau sėkmingai patentuojama ir pradedama naudoti užsienio šalyse.

Lietuvos radijui – 90. Ciklo „Radijas mano gyvenime“ pašnekovas – Utenos rajono ūkininkas Artūras Merkys. Jis užsiima alternatyviu tradicinei žemės ūkio gamybai verslu. Ruklių kaime rekonstruotuose senuose pastatuose augina žuvis pagal moderniąsias akvakultūros technologijas.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, birželio 9 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...