captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Jaunimo teatro metraštininkas, aktorius Rimgaudas Karvelis

„Praeina laikas, ir viskas išsitrina. Suvaidini spektaklį, ir jeigu niekas nenufilmavo, jo tiesiog nebelieka. Užsimiršta geriausi darbai, aktoriai, režisieriai... Todėl šis metraštis ir svarbus – jis turi išliekamąją vertę. Esu patenkintas, kad kažkada užsispyriau ir padariau“, – sako aktorius Rimgaudas Karvelis, sukūręs penkių dalių filmą apie penkis Jaunimo teatro dešimtmečius.
Jaunimo teatro metraštininkas<br> aktorius Rimgaudas Karvelis. Asmeninio archyvo nuotr.
Jaunimo teatro metraštininkas
aktorius Rimgaudas Karvelis. Asmeninio archyvo nuotr.

„Festivalis išskirtinis tuo, kad jis dvidešimt dvejus metus vis dar gyvuoja. Čia groja pasaulinės žvaigždės ir koncertai vis dar nemokami klausytojams. Mūsų festivalis padarė ir gerą edukacinį darbą, manau, mes išties prisidėjome ugdydami muzikinį skonį“, – sako Pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

„Negalime vis guostis, kad maža rinka, nes mes nebegyvename uždaryti Sovietų Sąjungoje. Mes seniai galime dalyvauti pasaulinėje meno rinkoje. Ir tai tik sugebėjimų klausimas“, – teigia ARTVILNIUS'16  mugės lenkų programos kuratorė, menotyrininkė prof. Raminta Jurėnaitė.

„Būki lietuvaitė,/ Lietuvą mylėki,/ Vargo valandoje,/ Tu iš jos nebėki!“. Tai įrašas iš tarpukario atminimo sąsiuvinio. Atminimų albumų istorija siekia 16 amžių, tad ką skirtingais amžiais žmonės rašydavo tokiuose albumuose? Ką tokie albumai šiandien pasako apie mus?

Menotyrininkės Agnės Narušytės kultūros komentaras.

Užsienio kultūros apžvalgoje – kaip klimato kaita veikia pasaulio paveldo objektus ir kokiais būdais britų ir kitų šalių menininkai siekia išlaikyti Didžiąją Britaniją Europos Sąjungoje.

„Man labai patiko Vytauto Čibiro žodžiai. Vos atėjęs į teatrą jis pasakė: „Jaunimo teatro publika yra iki 80-ies metų, juk dvidešimtmetis gali būti senesnis už aštuoniasdešimtmetį. Pasak režisieriaus, Jaunimo teatras – tai jauna vaidyba, jaunas mąstymas, o ne amžius“, – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ prisiminimais dalijasi Jaunimo teatro metraštininkas aktorius Rimgaudas Karvelis.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 4 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 5 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...